برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

مجتمع صنایع دینه ایران

آشنایی با شرکت‌ها و لابراتوارهای آرایشی بهداشتی و تولید کنندگان محصولات دارویی به منظور انتخاب صحیح و آگاهانه در وب سایت اینترنتی داروخانه آنلاین نسخه اول فراهم گردیده است. این نکته به مصرف کننده کمک می‌کند تا انتخابی بر مبنای دقیق علمی و با شناخت کامل از برند و دانش علمی و به روز تولید کنندگان محصولات داشته باشند. در این مطلب با مجتمع صنایع دینه ایران اولین تولید کننده فرآورده‌های گیاهی آشنا می‌شوید.
مجتمع صنایع دینه ایران

مجتمع صنایع دینه ایران

مجتمع صنایع دینه ایران در سال ۱۳۵۹ توسط زنده یاد،مهندس “محمدکریم ابراهیمی قاجار” تاسیس گردیده و اکنون با همکاری مجموعه‌ای از نیروهای متخصص و با بهره‌گیری از علم و تکنولوژی بروز به عنوان یکی از بزرگترین و با سابقه‌ترین تولیدکنندگان داروهای گیاهی و گیاهان دارویی کشور مشغول فعالیت می‌باشد.

مجتمع صنایع دینه ایران دارای بخش‌های آماده سازی و تولید، واحد تحقیقات و توسعه، واحد فروش و بازاریابی، واحد خرید و تدارکات داخلی و خارجی، واحد پاسخگویی به سوالات پزشکان، داروسازان، مصرف کنندگان و محققان، آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت مرکزی، واحد کنترل کیفیت و کنترل حین تولید در کارخانه و آزمایشگاه‌های مربوطه، کشت نباتات دارویی، واحد گرافیک، پایلوت، امور اداری و مالی، واحد تضمین کیفیت و ایزو می‌باشد.

مجتمع صنایع دینه ایران در اردیبهشت ماه ۱۳۵۹ به همت مرحوم محمد کریم ابراهیمی قاجار با هدف احیاء گیاهان دارویی و کاربرد آن‌ها و با همکاری و همراهی چندین نفر از دوستان در تهران به ثبت رسید. در ابتدا هیچکدام از شرکاء دانش صحیح و قابل قبولی از گیاهان دارویی و خواص آن نداشتند. به همین خاطر چند کتاب با موضوع گیاهان دارویی به تألیف مرحوم دکتر جزایری برای شناخت ابتدایی از گیاهان دارویی و کاربرد آن‌ها تهیه گردید و همزمان آقای دکتر برای همکاری در شرکت بعنوان سرپرست علمی دعوت شدند و چندین فرمول اختصاصی بصورت مخلوطی از پودر چندین گیاه دارویی که عموما جنبه آرایشی و بهداشتی بودند ارائه گردید.

از همان ابتدا برای محل تولید این فرآورده‌ها، شهرستان قزوین در نظر گرفته شد و کار تولید در یک سوله کوچک اجاره‌ای آن هم در یکی از روستاهای قزوین بنام محمود آباد آغاز گردید که نسبتا مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفت. اما در همان چند سال اول متاسفانه آقای دکتر جزایری به رحمت خدا رفتند و شرکت به منظور تداوم فعالیت و گسترش کار بصورت علمی مطابق با محصولات ساخته شده در کشورهایی نظیر هند و چین، جناب آقای دکتر علی زرگری که در آن زمان ریاست دانشکده داروسازی دانشگاه تهران و همچنین ریاست اداره گیاهان بهداشت و درمان را داشتند با دینه ایران همکاری نمودند. همزمان نیز دکتر خوشنویسان رئیس آزمایشگاه دانشکده داروسازی دانشگاه تهران و آقای دکتر پور سجادی تحصیل کرده گیاهان دارویی از آلمان به مجموعه اضافه شدند.

آقای دکتر پورسجادی با توجه به اینکه از شروع کار در نظر داشت مواد اولیه گیاهی مورد مصرف خود را کشت نماید، شرکت مجاب شد که با اجاره چند هکتار زمین در بوئین زهرا قزوین این کار را انجام دهد. در ادامه با توجه به اینکه ساخت این داروها و دریافت مجوز از بهداری منوط به کشت مواد اولیه مورد نظر بود شرکت مجبور به تاسیس شرکت کشت و نباتات دارویی و صنعتی ایران گردید و گیاهان دارویی مورد لزوم مجتمع صنایع دینه ایران در سه اقلیم متناسب با شرایط گیاهان در قزوین، ورامین و گیلان در اراضی حدود 400 هکتار کشت گردید.

داروخانه آنلاین نسخه اول

ما در داروخانه آنلاین نسخه اول انواع فرآورده‌های این شرکت را عرضه کرده‌ایم. رسالت تیم نسخه اول ارائه توضیحات کامل و علمی از هر محصول به صورت جداگانه و بررسی تک تک اجزا و مواد سازنده و ویژگی‌های آن‌هاست تا با مقایسه صحیح بین محصولات انتخاب آگاهانه‌ و متناسب با نیاز داشته باشید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای یا ساوپالمتو یک درخت نخل کوتاه، بومی مناطق جنوب شرقی آمریکای شمالی است. نخل اره ای برای درمان بزرگی پروستات، بهبود عملکرد دستگاه ادراری و افزایش رشد مو استفاده می‌شود. برخی نیز از مکمل این گیاه برای تقویت میل جنسی، افزایش باروری و کاهش التهاب استفاده می‌کنند و نتایج آخرین تحقیقات اثرات ضد سرطانی آن را تایید کرده‌اند.

ادامه مطلب
انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب برای دندان اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان ایفا می کند. انتخاب صحیح مسواک می تواند از بروز بیماری های لثه و پوسیدگی دندان پیشگیری کرده و در نتیجه به تقویت سلامت کلی بدن کمک شایانی نماید. انتخاب مسواک با اندازه، شکل و سفتی مناسب برای هر فرد، می تواند به تمیز کردن کامل و موثر دندان ها و لثه ها کمک کند. مسواک های با موهای نرم، به لثه ها آسیب نمی رسانند و در عین حال قادر به حذف پلاک و جرم دندانی هستند.

ادامه مطلب
درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

انواع رو‌ش‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندان وجود دارد. حساسیت دندان، یک مشکل شایع است که با استفاده از مسواک مناسب، خمیر دندان ضدحساسیت و روش‌های دندان پزشکی قابل کنترل است. در کنار این روش‌ها درمان‌های خانگی مانند استفاده از سیر، زردچوبه، محلول آب و نمک و… وجود دارد که با از بین بردن باکتری‌های دهان و همچنین کاهش التهاب لثه به رفع حساسیت دندانی کمک می‌کنند.

ادامه مطلب
خمیر دندان ضدحساسیت

خمیر دندان ضدحساسیت

خمیردندان‌های ضدحساسیت دارای ترکیباتی هستند که می‌توانند در کاهش حساسیت دندان‌ها نقش مهمی ایفا کنند. این محصولات حاوی مواد مسدودکننده‌ای هستند که قادرند مجاری میکروسکوپی موجود در دندان، که به بافت‌های حساس آن متصل می‌شوند، را مسدود کنند. این فرایند از انتقال محرک‌های دردناک مانند سرما، گرما یا اسیدهای موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها به عصب دندان جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، احساس درد و حساسیت دندان کاهش می‌یابد. با این وجود، باید توجه داشت که خمیردندان‌های ضدحساسیت تنها برای درمان حساسیت‌های خفیف تا متوسط دندان مناسب هستند و نمی‌توانند جایگزین درمان‌های پزشکی و تخصصی برای حساسیت‌های شدیدتر باشند. در مواردی که حساسیت دندان شدید است، ممکن است نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تری مانند پر کردن، ترمیم یا روکش دندان باشد.

ادامه مطلب
سبد خرید