برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

آشنایی با ویژگی های انواع شامپو مخصوص موی رنگ شده

رنگ کردن مو یکی از پر طرفدارا ترین کارهای زیبایی است که امروزه انجام می شود. البته ناگفته نماند که نسبت به سایر روش ها کم هزینه تر بوده و زیبایی و تغییر را به چهره شما می آورد. همه افرادی که به رنگ مو علاقه مند هستند و آن را تجربه کردند، می دانند وقتی موها دائما رنگ می شوند، آسیب می بیند، خشک و شکننده و وز می شود و در برخی موارد به شدت می سوزد و دچار ریزش می شود. این افراد بعد از رنگ کردن موهای خود به جای استفاده از شامپوهای شیمیایی همیشگی باید از انواع شامپو موهای رنگ شده و دکلره شده استفاده کنند تا علاوه بر تثبیت رنگ موهایشان آنها را ترمیم کند. خواندن این مقاله به شما کمک می کند تا شامپو مخصوص موهای رنگ شده را با توجه به نوع موی خود و نیازی که مو به آبرسانی، ترمیم یا پروتئینه شدن دارند، انتخاب کنید.
بهترین شامپو برای موهای رنگ شده

ی امروزه اغلب افراد با رنگی که به موهایشان می زنند به فکر زیبایی بیشتری هستند. شرکت های مواد شوینده محصولاتی را تولید می کنند که شما بتوانید از رنگ موهایتان مواظبت کنید و آسیب های وارده به آنها را ترمیم کنید. یکی از این محصولات انواع شامپو مخصوص موی رنگی است که ما در این مقاله به آن می پردازیم.

رنگ مو و شامپوی مخصوص موهای رنگ شده

وقتی موها دائما رنگ می شوند، آسیب می بینند، خشک و شکننده و وز می شوند. همچنین در برخی موارد به شدت می سوزند و دچار ریزش می شوند. شما بعد از رنگ موهای خود به جای استفاده از شامپوهای شیمیایی همیشگی باید از انواع شامپوهای تخصصی برای موهایی که رنگ و دکلره کردید استفاده کنید. با این کار به تثبیت رنگ موهایتان می پردازید و آنها را ترمیم می کنید.

برای استفاده از رنگ های فانتری نیاز دارید تا ابتدا موهای خود را دکلره کنید. استفاده از دکلره می تواند سبب ریزش مو شود یا اینکه ساقه موهای شما بسوزد. به همین دلیل باید حتما از انواع شامپو مخصوص موی رنگ شده استفاده کنید.

زمانی که موهایتان را رنگ می کنید دارای حساسیت بیشتری می شود و به مراقبت بیشتری نیاز دارد. در نتیجه باید در ترکیبات موجود و مقادیر مواد شیمیایی آن دقت کنید.

خصوصیات انواع شامپو مخصوص موی رنگ شده

در انواع شامپویی که استفاده می کنید باید موادی باشد که به موهای خشک بعد از رنگ کردن به خوبی آبرسانی کند و رطوبت لازم را به آنها برساند.

قابل ذکر است که موها بعد از رنگ و یا دکلره خیلی خوب رطوبت را جذب می کنند. پس باید از انواع شامپوهایی که دارای ترکیبات آبرسان قوی مانند مواد گیاهی هستند استفاده کنید.

البته ناگفته نماند که بعد از اینکه موهایتان را رنگ کردید بهتر است تا ۲۴ ساعت از هیچ شامپویی استفاده نکنید تا رنگ موهایتان تثبیت شود.

عصاره ها و روغن های گیاهی موجود در شامپو مخصوص موی رنگ شده

در این شامپوها از عصاره ها و روغن های گیاهی مانند آلوئه ورا، گندم، آویشن، بابونه، روغن های گیاهان آفریقایی، سدر و … استفاده می شود. زیرا شکنندگی و زبری موها که در اثر رنگ یا دکلره به وجود می آید را از بین می برند و لطافت و نرمی اولیه را به آنها برمی گردانند.

برخی از اوقات بعد از شست و شوی موها، هنوز برخی از مواد شیمیایی موجود در رنگ مو روی موها باقی می ماند و از درخشندگی موها کم می کند.

در نتیجه باید از شامپوهای دارای سورفکتانت استفاده کنید تا این مواد شیمیایی مانده روی موها را پاک کند و زیبایی و درخشندگی را به موها هدیه دهد. البته بهتر است مقدار این سورفکتانت ها کم باشد. همچنین سورفکتانت های ضعیفی باشند تا با رادیکال های آزاد موهای رنگی ترکیب نشوند و رنگ موها را از بین نبرند.

تثبیت کننده رنگ مو در شامپو مخصوص موی رنگ شده

این محصولات باید دارای مقداری تثبیت کننده رنگ مو باشند. به همین دلیل یک لایه محافظ روی موها ایجاد می کنند تا رنگ موها از بین نرود. انواع این محصولات همچنین باید دارای ترکیباتی باشند که از موها در برابر نورخورشید و وسایل حرارتی مانند سشوار و اتو مو محافظت کنند. چون این عوامل سبب محو رنگ موها می شوند.

انواع این شامپو باید تا حد ممکن دارای مواد شیمیایی کمتری باشند. همچنین در ترکیبات خود بیشتر از مواد گیاهی استفاده کنند تا به تقویت ریشه و ساقه موها بپردازند. شامپوها باید از کدری موهای تیره و محوی رنگ موهای روشن جلوگیری کنند و به حفظ رنگدانه های موها کمک کنند.

ترکیبات موجود در انواع شامپو مخصوص موهای رنگی

شما دارای جنس موی متنوعی شامل موهای خشک، چرب، مجعد، فر و یا نازک هستید. بعد از اینکه موها را رنگ کردید از شامپوهای مخصوص استفاده کنید. این محصولات باید دارای ویژگی ها و ترکیباتی باشند که از جنس موها محافظت کنند.

شامپو از هر نوعی که باشد و با هر نوع مواد شیمیایی که تولید شود، می تواند از چربی پوست سر و موها بکاهد و آنها را خشک و شکننده کند. اما برای موهایی که رنگ کردید بهتر است از انواع شامپو مخصوص استفاده کنید. بهتر است در نوع مواد شیمیایی و درصدهای آنها دقت کنید. چون زمانی که از این نوع شامپوها استفاده می کنید بیشتر به تثبیت رنگ موهایتان نیاز دارید.

سورفکتانت ها

شامپوی موی رنگ شده که بعد از رنگ موها انتخاب می کنید باید دارای سورفکتانت ها، سولفات های ضعیف و یا با درصدهای خیلی کم باشند. زیرا این مواد همان طور که سبب پاکیزگی انواع آلودگی ها از قبیل چربی و گرد و غبار از روی موها می شوند. خیلی زود نیز می توانند رنگ موهای شما را از بین ببرند و با مواد شیمیایی موهای رنگی ترکیب شوند.

ویتامین ها و پروتئین ها

به علاوه انواع شامپو مخصوص موی رنگ شده باید دارای ویتامین های A و  B و E و پروتئین های مختلفی همچون آمینو اسیدها و کراتین ها نیز باشند. چون این ترکیبات می توانند برای موهای شکننده و ضعیف حاصل از استفاده از رنگ مو مقوی باشند و آنها را ترمیم کنند. انواع شامپو مخصوص موهای رنگی باید دارای مواد قلیایی کمی باشند.

چون ترکیبات شیمیایی موجود در رنگ موها، اکسیدان ها و مواد دکلره آنقدر زیاد هستند که به موها و پوست سر آسیب زیادی وارد می کنند. در نتیجه سبب التهابات پوستی، ایجاد شوره در موها و پوست سر می شوند. از این رو بهتر است از شامپوهایی استفاده کنیم که سبب تشدید این التهابات نگردد و سبب رفع آن شوند.

PH شامپو

شامپوهای مخصوص موی رنگ شده باید دارای فرمولاسیون ملایمی باشند و با PHموهای طبیعی سازگار باشند. این کار سبب نرمی و لطافت موهای رنگی شما می شود و آنها را از آسیب، ریزش مو و ایجاد شوره پوست سر محافظت می کند. این محصولات باید دارای ترکیباتی باشند که به تثبیت رادیکال های آزاد موهایی که رنگ کردید کمک کنند و از رنگ موها محافظت کنند.

افزودنی ها

شامپوهای مخصوص موهایی که رنگ کردید افزودنی های عمومی و اختصاصی مقوی و کارآمدی دارند.

این افزودنی ها مانند انواع آمینواسیدها و فتالات ها هستند که به نرمی و لطافت موها کمک می کنند و مواد مغذی مورد نیاز را به موها تزریق می کنند. این افزودنی های اختصاصی باید فاقد الکل و پارابن باشند تا رنگ موها را از بین نبرند و به موها و پوست سر نیز آسیب وارد نکنند. مواد مختلفی مثل پنتنول در ترکیبات آنها می تواند به موها بچسبد. این ماده سبب آبرسانی و افزایش استحکام موها می شود و از ریزش مو جلوگیری می کند.

معرفی برخی از برندهای شامپو مخصوص موی رنگ شده

انواع شامپو مخصوص موی رنگی ایرانی و خارجی زیادی در بازارها و داروخانه ها موجود است که دارای تبلیغات زیادی هستند. اما واقعیت این است که ترکیبات آنها با هم اختلاف چندانی ندارد و فقط دوز مواد شیمیایی آنها متفاوت است. تفاوت محصولات موجود در بازار در نوع افزودنی های اختصاصی آنها می باشد. این افزودنی ها می تواند مرتبط به جنس موها و نوع روغن ها و عصاره های گیاهی مورد استفاده در ترکیباتشان باشد.

برخی از این شامپوها شامل برندهای معروف فولیکا، سینره، استم سل، لافارر، لورآل، ماتریکس، داو و … می باشند که از پر مصرف ترین هاست.

برای انتخاب بهترین نوع شامپو مخصوص موی رنگ شده از نظر کارشناسان استفاده کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

نکاتی برای مراقبت از موهای رنگ شده

به منظور محافظت از موهایی که رنگ کردید علاوه بر استفاده از انواع شامپو مخصوص موی رنگ شده می توانید از روش های مراقبتی دیگری نیز استفاده کنید. ابتدا اینکه باید میزان شست و شوی موهای رنگی را کم کنید و شست و شوی آنها را به آب ولرم بسپارید.

برای اینکه رنگ روی موها مدت بیشتری بماند از محصولات فاقد روشن کننده ها استفاده کنید و به جای آن از شامپوهای دارای نرم کننده گیاهی بهره ببرید. رنگ کردن موها را به آرایشگران حرفه ای بسپارید تا زمان ماندن رنگ روی موها را بدانند و از آسیب به ریشه و ساقه مو جلوگیری کنند.

باید به رنگ و دوز اکسیدانی که استفاده می کنید دقت کنید تا موهای شما نسوزد. بعضی از رنگدانه ها زودتر از روی موها پاک می شوند و از بین می روند. مانند رنگ قرمز که زودتر از دیگر رنگ ها ناپدید می شود.

سخن پایانی

در دنیایی که برای زیبایی مو از رنگ مو استفاده می شود. شما باید از موهای رنگی خود مراقبت کنید چرا که موها تارهای نازک و حساسی هستند. عدم مراقبت صحیح و اصولی، عدم رعایت بهداشت مربوط به مو و خرید نادرست محصولات مراقبت از مو می توانند آسیب های جدی به مو و ساقه آن بزنند.

ما در “داروخانه آنلاین نسخه اول” انواع محصولات مراقبت از مو را عرضه کرده ایم. مطالب علمی و توضیحاتی درباره ویژگی های هر محصول و نقش تک تک اجزای سازنده در این جا دادیم. با این کار به شما در انتخاب درست و متناسب با نیازتان کمک می کنیم.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای یا ساوپالمتو یک درخت نخل کوتاه، بومی مناطق جنوب شرقی آمریکای شمالی است. نخل اره ای برای درمان بزرگی پروستات، بهبود عملکرد دستگاه ادراری و افزایش رشد مو استفاده می‌شود. برخی نیز از مکمل این گیاه برای تقویت میل جنسی، افزایش باروری و کاهش التهاب استفاده می‌کنند و نتایج آخرین تحقیقات اثرات ضد سرطانی آن را تایید کرده‌اند.

ادامه مطلب
انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب برای دندان اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان ایفا می کند. انتخاب صحیح مسواک می تواند از بروز بیماری های لثه و پوسیدگی دندان پیشگیری کرده و در نتیجه به تقویت سلامت کلی بدن کمک شایانی نماید. انتخاب مسواک با اندازه، شکل و سفتی مناسب برای هر فرد، می تواند به تمیز کردن کامل و موثر دندان ها و لثه ها کمک کند. مسواک های با موهای نرم، به لثه ها آسیب نمی رسانند و در عین حال قادر به حذف پلاک و جرم دندانی هستند.

ادامه مطلب
درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

انواع رو‌ش‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندان وجود دارد. حساسیت دندان، یک مشکل شایع است که با استفاده از مسواک مناسب، خمیر دندان ضدحساسیت و روش‌های دندان پزشکی قابل کنترل است. در کنار این روش‌ها درمان‌های خانگی مانند استفاده از سیر، زردچوبه، محلول آب و نمک و… وجود دارد که با از بین بردن باکتری‌های دهان و همچنین کاهش التهاب لثه به رفع حساسیت دندانی کمک می‌کنند.

ادامه مطلب
خمیر دندان ضدحساسیت

خمیر دندان ضدحساسیت

خمیردندان‌های ضدحساسیت دارای ترکیباتی هستند که می‌توانند در کاهش حساسیت دندان‌ها نقش مهمی ایفا کنند. این محصولات حاوی مواد مسدودکننده‌ای هستند که قادرند مجاری میکروسکوپی موجود در دندان، که به بافت‌های حساس آن متصل می‌شوند، را مسدود کنند. این فرایند از انتقال محرک‌های دردناک مانند سرما، گرما یا اسیدهای موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها به عصب دندان جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، احساس درد و حساسیت دندان کاهش می‌یابد. با این وجود، باید توجه داشت که خمیردندان‌های ضدحساسیت تنها برای درمان حساسیت‌های خفیف تا متوسط دندان مناسب هستند و نمی‌توانند جایگزین درمان‌های پزشکی و تخصصی برای حساسیت‌های شدیدتر باشند. در مواردی که حساسیت دندان شدید است، ممکن است نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تری مانند پر کردن، ترمیم یا روکش دندان باشد.

ادامه مطلب
سبد خرید