برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

سومازینا محلولی حاوی سیتی کولین

سومازینا یکی از رایج ترین اشکال دارویی سیتی کولین می باشد. سومازینا در درمان بسیاری از بیماری های مغزی از جمله: زوال عقل، پارکینسون، ترومای مغزی و ... کاربرد دارد. علاوه بر این سومازینا و سایر اشکال مکمل سیتی کولین برای تقویت عملکرد مغزی و پیشگیری از بیماری های عصبی نیز، مصرف می گردد. این محصول به صورت ساشه های 10 میلی لیتری، برای هر بار مصرف طراحی شده است. در هر 10 میلی لیتر از این مکمل، حدود 1000 میلی گرم سیتی کولین وجود دارد. مصرف مکمل سومازینا منجربه تثبیت غشا سلول های عصبی و تقویت سلول های مغز می شود. علاوه براین با تحریک ساخت انتقال دهنده های عصبی؛ یعنی استیل کولین، دوپامین و ... در پیشگیری و درمان آلزایمر و پارکینسون موثر است. در این مقاله از مجله سلامت داروخانه آنلاین نسخه اول با مکمل سومازینا و فواید و عوارض احتمالی آن بیشتر آشنا می شوید.

سومازینا نوعی محلول خوراکی است که ماده اصلی تشکیل دهنده آن سیتی کولین است. با مشاهده نتایج مثبت و موثر سیتی کولین در بازسازی بخش های آسیب دیده مغز و بهبود توانایی ذهنی و حرکتی بیماران ، فرم دارویی آن برای بسیاری از بیماری های مرتبط با سیستم عصبی، پیشنهاد گردید. امروزه یکی از رایج ترین اشکال دارویی سیتی کولین، سومازینا می باشد. سومازینا در درمان بسیاری از بیماری های مغزی از جمله: زوال عقل، پارکینسون، ترومای مغزی و … کاربرد دارد. علاوه بر این سومازینا و سایر اشکال مکمل سیتی کولین برای تقویت عملکرد مغزی و پیشگیری از بیماری های عصبی نیز، مصرف می گردد. در این مقاله از مجله سلامت داروخانه آنلاین نسخه اول با مکمل سومازینا و فواید و عوارض احتمالی آن بیشتر آشنا می شوید.

محلول سومازینا

سیتی کولین چیست؟

سیتی کولین نوعی ترکیب لیپیدی با پیوند الکلی است. این ترکیب یک واسطه مهم در روند ساخت فسفولیپید هاست. سیتی کولین پیشساز ترکیبی تحت عنوان فسفاتیدیل کولین است. فسفاتیدیل کولین مهم ترین بخش غشای سلول های عصبی (نورون ها) می باشد. غشای این سلول ها نقش محافظت کننده دارد و از آسیب به نورون ها جلوگیری می کند.

سیتی کولین در سومازینا

سیتی کولین موجود در محلول سومازینا، در مسیرهای دیگر می تواند به عنوان واسطه ساختاری برای استیل کولین باشد. استیل کولین یک انتقال دهنده عصبی است که بسیاری از فرمان های حسی و حرکتی مغز و سیستم عصبی را کنترل می کند. این نوروترنسمیتر در بسیاری از فرآیند های عصبی مانند: حرکت، حافظه، تمرکز، دقت و … نقش دارد.

سومازینا حاوی سیتی کولین است

سومازینا یکی از اشکال خوراکی ویژه مکمل سیتی کولین است. این محصول به صورت ساشه های 10 میلی لیتری، برای هر بار مصرف طراحی شده است. در هر 10 میلی لیتر از این مکمل، حدود 1000 میلی گرم سیتی کولین وجود دارد.

مصرف مکمل سومازینا منجربه تثبیت غشا سلول های عصبی و تقویت سلول های مغز می شود. علاوه براین با تحریک ساخت انتقال دهنده های عصبی؛ یعنی استیل کولین، دوپامین و … در پیشگیری و درمان آلزایمر و پارکینسون موثر است. سومازینا به دلیل بلع و جذب آسان، یک گزینه ایده آل برای سالمندان مبتلا به بیماری های عصبی است.

 

مکانیسم اثر سیتی کولین

پس از مصرف محلول سومازینا، سیتی کولین با عبور از سد خونی مغزی وارد روند ساخت فسفاتیدیل کولین یا استیل کولین می شود. فسفاتیدیل کولین مانع از شکستن فسفولیپیدهای غشایی به ویژه در نورون ها میشود و بخش های آسیب داده یا تخریب شده غشا نورون را بازسازی می کند. درواقع سیتی کولین با محافظت از پوشش سلول های عصبی مانع از آسیب به نورون و تخریب آن می گردد. سیتی کولین قادراست سرعت روند ساخت غشای سلولی به ویژه غشای نورون ها را تا حد زیادی افزایش دهد.

سومازینا و مغز

از سوی دیگر مصرف سومازینا با تحریک ساخت استیل کولین، تمامی عملکرد های مغز را تحت تاثیر قرار می دهد. تشخیص تحریک های حسی و صدور فرمان های حرکتی نیازمند وجود مقادیر کافی استیل کولین است. استیل کولین پیام عصبی را از اندام های حسی به مغز منتقل می کند. مغز در شرایط گوناگون و بسته به نوع تحریک حسی، فرمان حرکتی را صادر می نماید. انتقال فرمان حرکتی به اندامی که وظیفه انجام آن را بر عهده دارد، به وسیله انتقال دهنده های عصبی به ویژه استیل کولین صورت می گیرد. علاوه بر حرکات فیزیکی، استیل کولین در تنظیم احساسات و فرآیند یاد آوری و تصمیم گیری توسط مغز نیز نقش دارد.

اثرات مثبت مصرف سومازینا

1) سومازینا منجر به تقویت عملکرد سلول های مغزی و محافظت از آن ها می شود؛ بنابراین در پیشگیری از بیماری های عصبی در تمامی سنین نقش دارد. این مکمل به درمان اختلالات فکری از قبیل: اضطراب، وسواس فکری و عملی و اختلال بیش فعالی و نقص توجه در سنین پایین موثر هستند.

2) با افزایش سن سرعت ساخت و ترمیم غشای سلولی کاهش می یابد. این امر منجر به آسیب پذیری نورون ها به ویژه در افراد سالمند می شود. سیتی کولین با افزایش ساخت فسفولیپید های غشایی، منجر به ترمیم هرچه سریع تر غشای نورون ها و تقویت سلول های عصبی در سالمندان می شود؛ بنابراین در پیشگیری از بسیاری از بیماری های مرتبط با سیستم عصبی، مانند: دمانس یا زوال عقل، پارکینسون، اختلالات حافظه، آلزایمر و … در سالمندان نقش دارد.

3) سومازینا در بازسازی سلول های تخریب شده مغز در بیماری های مزمن سیستم عصبی موثر است. مصرف این مکمل در درمان اختلالات حافظه و بیماری پارکینسون کمک کننده است. علاوه بر این سیتی کولین، روند پیشروی این بیماری ها را با کاهش سرعت تخریب سلول های عصبی، کند می سازد.

داروی سومازینا

علاوه بر سومازینا، فرم تزریقی سیتی کولین در موارد بروز ضربه های مغزی، سکته مغزی و آسیب و التهاب عروق مغزی کاربرد دارد. ویال سیتی کولین در موارد آسیب های حاد و برای درمان های سریع طی خون ریزی های مغزی و سکته مغزی همراه با هموراژی به عنوان یکی از اولویت های درمانی به کار می رود.

مصرف سومازینا چه عوارضی دارد؟

مکمل سیتی کولین در زنان باردار و شیرده منع مصرف دارد. علاوه بر این مصرف خودسرانه آن در موارد ابتلا به صدمات مغزی ناشی از سطوح بالای فشار خون، توصیه نمی شود. درصورت مصرف سایر دارو های موثر بر سیستم عصبی از قبیل؛ دوپامین، آنتاکاپون و…، لازم است مصرف مکمل سیتی کولین با مشورت و نظر پزشک صورت گیرد.

سردرد، سرگیجه، تاری دید، اختلالات خواب و عدم تعادل فشار خون، برخی از عوارض جانبی در اثر مصرف فرم خوراکی مکمل سیتی کولین هستند. مصرف مکمل سیتی کولین همراه با وعده غذایی در تعدیل و کاهش این عوارض موثر است. درصورتی که با گذشت زمان شدت عوارض کاهش نیابد، لازم است برای ادامه مصرف این مکمل با پزشک، مشورت گردد.

اشتراک گذاری:

2 دیدگاه در “سومازینا محلولی حاوی سیتی کولین

  1. رویا گفت:

    در ایران مدتیه پیدا نمیشه

    1. مدیر سایت گفت:

      به علت وارد نشدن داخل بازار ناموجود شده

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای یا ساوپالمتو یک درخت نخل کوتاه، بومی مناطق جنوب شرقی آمریکای شمالی است. نخل اره ای برای درمان بزرگی پروستات، بهبود عملکرد دستگاه ادراری و افزایش رشد مو استفاده می‌شود. برخی نیز از مکمل این گیاه برای تقویت میل جنسی، افزایش باروری و کاهش التهاب استفاده می‌کنند و نتایج آخرین تحقیقات اثرات ضد سرطانی آن را تایید کرده‌اند.

ادامه مطلب
انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب برای دندان اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان ایفا می کند. انتخاب صحیح مسواک می تواند از بروز بیماری های لثه و پوسیدگی دندان پیشگیری کرده و در نتیجه به تقویت سلامت کلی بدن کمک شایانی نماید. انتخاب مسواک با اندازه، شکل و سفتی مناسب برای هر فرد، می تواند به تمیز کردن کامل و موثر دندان ها و لثه ها کمک کند. مسواک های با موهای نرم، به لثه ها آسیب نمی رسانند و در عین حال قادر به حذف پلاک و جرم دندانی هستند.

ادامه مطلب
درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

انواع رو‌ش‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندان وجود دارد. حساسیت دندان، یک مشکل شایع است که با استفاده از مسواک مناسب، خمیر دندان ضدحساسیت و روش‌های دندان پزشکی قابل کنترل است. در کنار این روش‌ها درمان‌های خانگی مانند استفاده از سیر، زردچوبه، محلول آب و نمک و… وجود دارد که با از بین بردن باکتری‌های دهان و همچنین کاهش التهاب لثه به رفع حساسیت دندانی کمک می‌کنند.

ادامه مطلب
خمیر دندان ضدحساسیت

خمیر دندان ضدحساسیت

خمیردندان‌های ضدحساسیت دارای ترکیباتی هستند که می‌توانند در کاهش حساسیت دندان‌ها نقش مهمی ایفا کنند. این محصولات حاوی مواد مسدودکننده‌ای هستند که قادرند مجاری میکروسکوپی موجود در دندان، که به بافت‌های حساس آن متصل می‌شوند، را مسدود کنند. این فرایند از انتقال محرک‌های دردناک مانند سرما، گرما یا اسیدهای موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها به عصب دندان جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، احساس درد و حساسیت دندان کاهش می‌یابد. با این وجود، باید توجه داشت که خمیردندان‌های ضدحساسیت تنها برای درمان حساسیت‌های خفیف تا متوسط دندان مناسب هستند و نمی‌توانند جایگزین درمان‌های پزشکی و تخصصی برای حساسیت‌های شدیدتر باشند. در مواردی که حساسیت دندان شدید است، ممکن است نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تری مانند پر کردن، ترمیم یا روکش دندان باشد.

ادامه مطلب
سبد خرید