برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

معرفی بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی، استرس و تنش

بهترین مکمل های غذایی برای رفع ضعف و خستگی، ترکیباتی هستند که می‌توانند تنش‌ها، استرس‌ها و خستگی‌های روزانه را از بدن شما دور کنند. این مکمل‌ها فرمولاسیون متفاوتی دارند و هر یک، برای تأمین بخشی از نیاز بدن تولید شده‌اند. همه ما مشغول کار و فعالیت های روزمره هستیم اما برخی از ما نسبت به دیگران استرس، ضعف و خستگی بیشتری احساس می‌کنیم. دانش آموزان، والدین، مدیران و کارمندان، افرادی هستند که پایان روز، بسیار احساس ضعف و خستگی دارند. اگر شما هم با ضعف جسمانی و بدنی مواجه هستید، آیا می‌دانید چگونه با آن مبارزه کنید؟ در ادامه این بخش، ۷ تا از بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع خستگی را معرفی می‌کنیم که می‌توانند به شما کمک کنند نیروی از دست رفته خود را باز یابید.
بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی

بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی 

1. بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی بر اساس اسید آمینه تریپتوفان (TRYPTOPHAN)

تریپتوفان، یکی از ۸ اسید آمینه “ضروری” برای بدن است (به این دلیل، ضروری است زیرا بدن ما نمی‌تواند آنها را بسازد، بنابراین باید آن را از طریق رژیم‌های غذایی یا مکمل‌های موجود برای تغذیه سالم، دریافت کنیم). این ترکیب به عنوان یک مکمل عالی و مؤثر، برای تقویت خلقیات و روحیه فرد، بهبود دادن وضعیت خواب، شناخته شده است. تریپتوفان، در واقع پیشرو سنتز ملاتونین، نیاسین / ویتامین B3 و سروتونین (“هورمون مربوط به احساس شادی و خوشحالی”) است، همه این موارد در بهبودی روحیه ما و رهایی از هر گونه استرس در زندگی کمک می کند.

همه ما می توانیم “سروتونین” را از منابع غذایی دریافت کنیم اما نظارت بر میزان دریافتی روزانه آن، اندکی دشوار است. بنابراین بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی حاوی تریپتوفان یک روش بسیار مؤثر و توصیه شده برای تقویت روحیه، رفع خستگی و استرس و همچنین و به دست آوردن کیفیت بهتر خواب است. همانطور که می‌دانید، سطوح پایین سروتونین در بدن، با اضطراب و افسردگی خفیف همراه است. بنابراین اگر شما به سختی تمرین می‌کنید، در موقعیت استرس‌زا قرار دارید و یا از بد خوابی و بی خوابی رنج می‌برید، بهترین مکمل های غذایی برای رفع خستگی حاوی تریپتوفان را امتحان کنید. این مکمل‌ها عموماً طبیعی هستند و بسیار مقرون به صرفه‌اند.

 

2. بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی با نام ZMA

 

 

ZMA  به معنای ترکیبات زینک (رویمنیزیم و ویتامین B6 است. این مکمل را می‌توان یکی از کامل‌ترین و بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع خستگی به حساب آورد. ZMA یک مکمل بسیار عالی برای افرادی است که می‌خواهند خواب بهتری داشته باشند. این مکمل به ویژه در بین مردان، بسیار محبوب است، اما زنان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. این مکمل‌ها به شکل کپسول‌هایی با مقدار ۵۰۰ میلی‌گرم موجود است و حاوی مقدار معینی روی و منیزیم می‌باشد.

به همین دلیل است که ZMA می‌تواند به شما در خواب بهتر و رفع خستگی‌های روزانه کمک کند. روی مسئول تولید تستوسترون است. منیزیم به خاطر خواص مؤثر در افزایش کیفیت خواب، مشهور است. ویتامین B6 به هر دو ماده مغذی روی و منیزیم کمک می‌کند تا بهتر، جذب بدن شوند و سپس مورد استفاده قرار گیرند. صرف نظر از رعایت یک رژیم غذایی مناسب، بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی حاوی ZMA به افزایش سطح هورمون طبیعی، کمک به خواب بهتر و کمک به عملکرد مغز کمک می‌کنند. همه این موارد – بدون توجه به زندگی استرس‌زا – باعث می‌شوند احساس بهتری داشته باشید.

 

3. بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی حاوی منیزیم

 

 

منیزیم را صرفاً به عنوان کمک کننده به کیفیت خواب شبانه، استراحت و رفع خستگی می‌شناسیم. اگر برای رفع بد خوابی، خستگی و درمان ضعف جسمانی به دنبال یک مکمل منیزیم هستید، “منیزیم بی گلیسینات” می‌تواند بهترین گزینه باشد. منیزیم بی گلیسینات، نوعی ماده معدنی است که به طور طبیعی به اسید آمینه “گلیسین” مربوط می‌شود. این جمله به معنای آن است که در بدن به راحتی جذب می‌شود. به ازای هر کپسول ۵۰۰ mg مکمل حاوی منیزیم، ۱۰۰mg آن منیزیم فعال است. بهتر است برای مصرف مکمل‌های غذایی برای رفع خستگی حاوی این عنصر مغذی، با پزشک یا دکتر داروخانه مشورت کنید. شما باید دوز مناسب از این ماده را دریافت کنید.

 

4. بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع خستگی حاوی ویتامین‌های گروه B

 

 

ویتامین‌های گروه B برای سلامت بدن حائز اهمیت هستند. ویتامین‌های B-کمپلکس یا مولتی ویتامین‌ها می‌توانند استرس و خستگی را برطرف کنند. مجموعه ویتامین‌های گروه B (همانطور که از نام آن آشکار است) ترکیبی کامل از تمام چیزهایی است که شما نیاز دارید برای رفع خستگی و تقویت بدن، دریافت کنید.

در این قسمت، نحوه ترکیبات ویتامین‌ها که می‌توانند در مقابله با خستگی به شما کمک کنند را مشاهده می‌کنید؛

  • ویتامین B1 (تیامین) موجب سلامت روان و بهبود خلق و خوی شما می‌شود.
  • ویتامین B2 (ریبوفلاوین) به کاهش استرس اکسیداتیو (و کاهش ضعف و خستگی‌ها) کمک می‌کند.
  • ویتامین B3 (نیاسین) در حمایت از عملکردهای مغز مؤثر است.
  • ویتامین B5 (اسید پانتوتنیک) به انتقال دهنده‌های عصبی مهم (مواد شیمیایی مغز) کمک می‌کند.
  • ویتامین B6 (پیریدوکسین هیدروکلراید) می‌تواند در کاهش خستگی و تقویت سیستم ایمنی نقش داشته باشد به ویژه برای مواقع مواجهه با استرس و تنش‌ها بسیار مفید است.
  • ویتامین B8 (اینوزیتول، میواینوزیتول) به انتقال سیگنال‌های عصبی کمک می‌کند.

5. بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی حاوی آهن

بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی حاوی آهن اغلب به عنوان بهترین راه حل برای درمان ضعف جسمانی، جبران انرژی کم و رفع خستگی‌های روزانه (به ویژه در مورد زنان) محسوب می‌شوند. در حالی که این یک واقعیت است که زنان از نظر فقر آهن، کمبود داشته باشند. مردان نیز نباید فکر کنند که در برابر فقر آهن، مصون هستند. در حقیقت، استرس در سبک زندگی، رژیم غذایی ناسالم و عدم آموزش‌های مناسب برای مصرف مواد غذایی می‌تواند منجر به کمبود آهن در هر فرد – صرف نظر از سن و جنسیت – شود.

 

 

چرا مصرف بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی حاوی آهن توصیه شده‌اند؟ دلیل این امر کاملاً مشخص است؛ آهن می‌تواند به کاهش خستگی کمک کند و باعث می‌شود احساس خستگی کمتری داشته باشید. این مکمل‌ها برای خانم‌ها ایده‌آل هستند. افرادی که از کم خونی رنج می‌برند، یا اشخاصی که آهن بیشتری را در رژیم‌های خود دریافت نمی‌کنند با این مکمل‌ها می توانند جبران مناسبی داشته باشند.

 

6. بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی حاوی مولتی ویتامین‌ها

 

 

اگر زندگی شما بسیار پر تنش و سخت است و احساس استرس می‌کنید، مصرف بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی حاوی مولتی ویتامین‌های کامل می‌تواند به شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید. این مکمل‌ها نه تنها سلامت عمومی شما را تضمین می‌کنند بلکه مشکلات سیستم ایمنی را هم نخواهید داشت. مجموعه کامل مکمل‌های حاوی مولتی ویتامین فقط ویتامین‌ها و مواد معدنی نیستند. در حقیقت حاوی آنتی اکسیدان‌ها، پروبیوتیک‌ها، عصاره‌های میوه‌ها و برخی از عصاره‌های گیاهی نیز می‌باشند.

چرا بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی حاوی مولتی ویتامین با کیفیت عالی، اهمیت دارد؟ کمبود ویتامین‌ها یا مواد معدنی خاص در هنگام استرس، بسیار آشکار است. فقط کمبود در یک ماده مغذی در بدن می‌تواند اثر مهمی در مسیرهای متابولیکی داشته باشد. استرس اغلب می تواند باعث مشکلات روده، حساسیت‌ها و مشکلات گوارشی شود (به همین دلیل است که پروبیوتیک‌ها و آنزیم‌های گوارشی را در این فرمولاسیون قرار می‌دهند).

 

7. منبع طبیعی برای تأمین انرژی

 

 

برخی افراد عقیده دارند مصرف بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی انرژی‌زا، درست قبل از اینکه خسته شوید، به شما کمک می‌کند در دنیای کسب و کار و فعالیت‌های روزانه موفق‌تر باشید و احساس خوشایندی کنید. به طور مثال، نوشابه‌های انرژی‌زا، قرص‌های کافئین‌دار، دو نمونه از مکمل‌های غذایی طبیعی هستند. برخی از مکمل‌ها هم بر اساس اسیدهای آمینه تولید شده‌اند که برای همه افراد، مناسب نیست. اگر تمایل دارید بهترین مکمل‌های غذایی برای رفع خستگی را مصرف کنید، بهتر است در مورد وضعیت جسمانی خود و میزان فعالیت روزانه در خانه یا محل کار با پزشک صحبت کنید. تنها در این صورت برای شما، مکمل‌ها تجویز می‌شوند.

 

سخن پایانی

استرس و خستگی مداوم باعث می‌شود احساس ناخوشایند و نامطلوبی به شما دست بدهد. این حالت در واقع تأثیر زیادی روی بدن شما می‌گذارد و فعالیت ماهیچه‌ها، از دست دادن چربی و کنترل وزن سالم بدن را دشوارتر می‌سازد. اگر شیوه زندگی شما پرمخاطره و پر تنش است و اغلب احساس مشغله فراوان دارید، بسیاری از راهکارهای طبیعی وجود دارند که به شما کمک خواهند کرد. مصرف مکمل‌های غذایی برای رفع ضعف و خستگی، یکی از این پیشنهادها است. به یاد داشته باشید برای انتخاب بهترین مکمل‌های غذایی از پزشک کمک بگیرید یا با دکتر داروساز در داروخانه مشورت کنید.

 

منبع:

https://bulkpowders-wp-aws.thepixel.host/the-core/7-supplements-to-fight-tiredness-stress-and-fatigue

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای یا ساوپالمتو یک درخت نخل کوتاه، بومی مناطق جنوب شرقی آمریکای شمالی است. نخل اره ای برای درمان بزرگی پروستات، بهبود عملکرد دستگاه ادراری و افزایش رشد مو استفاده می‌شود. برخی نیز از مکمل این گیاه برای تقویت میل جنسی، افزایش باروری و کاهش التهاب استفاده می‌کنند و نتایج آخرین تحقیقات اثرات ضد سرطانی آن را تایید کرده‌اند.

ادامه مطلب
انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب برای دندان اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان ایفا می کند. انتخاب صحیح مسواک می تواند از بروز بیماری های لثه و پوسیدگی دندان پیشگیری کرده و در نتیجه به تقویت سلامت کلی بدن کمک شایانی نماید. انتخاب مسواک با اندازه، شکل و سفتی مناسب برای هر فرد، می تواند به تمیز کردن کامل و موثر دندان ها و لثه ها کمک کند. مسواک های با موهای نرم، به لثه ها آسیب نمی رسانند و در عین حال قادر به حذف پلاک و جرم دندانی هستند.

ادامه مطلب
درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

انواع رو‌ش‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندان وجود دارد. حساسیت دندان، یک مشکل شایع است که با استفاده از مسواک مناسب، خمیر دندان ضدحساسیت و روش‌های دندان پزشکی قابل کنترل است. در کنار این روش‌ها درمان‌های خانگی مانند استفاده از سیر، زردچوبه، محلول آب و نمک و… وجود دارد که با از بین بردن باکتری‌های دهان و همچنین کاهش التهاب لثه به رفع حساسیت دندانی کمک می‌کنند.

ادامه مطلب
خمیر دندان ضدحساسیت

خمیر دندان ضدحساسیت

خمیردندان‌های ضدحساسیت دارای ترکیباتی هستند که می‌توانند در کاهش حساسیت دندان‌ها نقش مهمی ایفا کنند. این محصولات حاوی مواد مسدودکننده‌ای هستند که قادرند مجاری میکروسکوپی موجود در دندان، که به بافت‌های حساس آن متصل می‌شوند، را مسدود کنند. این فرایند از انتقال محرک‌های دردناک مانند سرما، گرما یا اسیدهای موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها به عصب دندان جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، احساس درد و حساسیت دندان کاهش می‌یابد. با این وجود، باید توجه داشت که خمیردندان‌های ضدحساسیت تنها برای درمان حساسیت‌های خفیف تا متوسط دندان مناسب هستند و نمی‌توانند جایگزین درمان‌های پزشکی و تخصصی برای حساسیت‌های شدیدتر باشند. در مواردی که حساسیت دندان شدید است، ممکن است نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تری مانند پر کردن، ترمیم یا روکش دندان باشد.

ادامه مطلب
سبد خرید