برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

چگونه از سایه ابرو برای زیباتر شدن آرایش ابروها استفاده کنید؟

ابرو و آرایش آن در زیبایی چهره موثر است. زیرا که تقارن ابرو و جفت بودن آن در مشخص کردن حالات انسان و چهره مهربان بسیار تاثیر گذار است. از این رو وسایل و لوازم آرایشی زیادی برای ابرو تولید و عرضه شده اند. سایه ابرو یکی از پر کاربردترین لوازم آرایش ابروهاست. سایه های مختلفی وجود دارند که روش استفاده از هر کدام متفاوت است. این مقاله به معرفی انواع سایه ابرو و کاربردها و نحوه استفاده آن ها می پردازد. با مطالعه این مطلب می توانید انتخاب و خرید سایه ابرو را با توجه به نوع مو و ابرو و حالت آن به خوبی انجام دهید.
سایه ابرو

سایه ابرو چیست؟

استفاده از سایه ابرو، یکی از ترفندهای آرایشی و زیبایی است که برای ابروها به کار می رود. در حقیقت، این لوازم آرایشی به صورت مدادی یا پودر در بازار وجود دارند. منظور از آرایش ابرو با سایه این است که شما ابروهای خود را پرپشت تر نشان دهید. یا می توانید با کشیدن قلمو روی ابروها، قسمت هایی که باز هستند یا رشد موها در آن بخش کمتر است را پر رنگ تر کنید.

زمانی که در حال استفاده از این محصول هستید، دقت داشته باشید که ابروهای شما از کجا رشد پیدا می کند و در کدام محل پایان می یابد. برای اینکه بهتر بتوانید خط ابرو را مشخص کنید، بهتر است از یک ابزار اندازه گیری ساده یا یک مقیاس مستقیم استفاده کنید. برخی از انواع مدل های ابرو به مداد ابرو، بیشتر نیاز دارند و برخی دیگر باید از پودر به عنوان سایه ابرو استفاده کنند.

ابزار مورد نیاز سایه ابرو

بهترین ابزار برای استفاده از سایه، قلموها هستند. اما اگر لازم باشد می توانید با نوک انگشتان یا برس ابرو این کار را انجام دهید. از آنجایی که زیبایی ابروها جزئی از ترفندهای آرایش صورت است، در این مطلب به بررسی روش های استفاده از سایه ابرو و یا پر کردن آن با لوازم آرایشی مخصوص می پردازیم.

 آرایش ابرو با استفاده از سایه ابرو

مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله شماره ۱: ابروها را مرتب کنید

اولین مرحله قبل از استفاده این است که ابروهای خود را مرتب کنید. این کار به ویژه برای افرادی که ابروهای درهم ریخته و نامنظم دارند، بسیار ضرورت دارد. با یک برس ریمل ابرو، موهای ابرو را به سمت خارج و به سمت بالا بکشید. حرکت مستقیم دست در جهت رشد موی ابروها در این کار الزامی است. اگر این کار را انجام دهید باعث می شود چشمان شما نیز درشت تر به نظر برسد.

برخی از فروشگاه های لوازم آرایش ابرو، برس ابرو را به صورت یک بار مصرف در بسته های مشخص می فروشند. اما برخی دیگر از انواع برس برای استفاده همیشگی مناسب هستند. اگر از برس ابرو برای زیباتر کردن ابروهای خود استفاده می کنید، بهتر است تمیز و خشک باشد.

مرحله شماره ۲: موهای اضافی را حذف کنید

دومین مرحله برای استفاده بهتر از سایه ابرو این است که از شر موهای اضافی در اطراف ابروها خلاص شوید. به عبارت ساده تر می خواهیم به شما بگوییم که بهتر است اصلاح کنید. ابروهای صاف تر و مستقیم تر، در  استفاده از هنگام لوازم آرایشی، بهتر دیده می‌شوند. اگر تجربه ای در اصلاح ابروها ندارید از آرایشگر کمک بگیرید، در غیر این صورت می‌توانید از یک موچین کوچک برای اصلاح موهای زائد استفاده کنید. وقتی این کار به پایان رسید، زمینه خوبی برای استفاده از سایه ابرو است.

مرحله شماره ۳: ابزار آرایش ابرو را کامل انتخاب کنید

برای اینکه آرایش ابروهای شما زیباتر باشد، بهتر است ابزار آرایش را در قالب یک کیت مناسب خریداری کنید. لوازم مخصوص آرایش ابرو شامل مداد ابرو، سایه ابرو، برس مخصوص ابرو، آینه کوچک، موچین و قلم مو است. قلم مو کمک می کند بتوانید از پودر مخصوص ابرو استفاده کنید و از طرف دیگر سایه مناسب را در داخل ابروهای خود ایجاد کنید. معمولاً بهترین قلم مو، ابزاری است که سر قلمو به صورت شیب دار باشد. سعی کنید ابروهای خود را شانه بزنید.

مرحله شماره ۴: انتها و ابتدای ابروهای خود را اندازه گیری کنید

یکی دیگر از نکات مهم در هنگام استفاده از سایه ابرو این است که شما ابتدای ابروها و انتهای آنها را دقیقاً مشخص کنید. با استفاده از برس، خط ابرو را علامت گذاری کنید و سپس با استفاده از پودر یا مداد ابرو، شروع به رسم سایه کنید.

سایه را باید از سمت ضخیم ابرو به سمت بالا ادامه دهید. لبه داخلی ابروها به صورت یک خط مستقیم با انتهای ابرو تا جایی که در گوشه چشم تمام ‌می شود، امتداد پیدا می کند. قبل از اینکه شروع کنید یک نقطه کوچک با مداد ابرو در محل ابتدایی و انتهایی ابروها بگذارید. با این کار، مسیر حرکت تعداد ابرو یا قلم مو مشخص می شود.

 مرحله شماره ۵: حالت ابروها را حفظ کنید

یکی از مهمترین ترفندهایی که توصیه می شود این است که شما هنگام استفاده از مداد یا قلم مو، حالت ابروهای خود را حفظ کنید. برخی از افراد، ابروهای قوسی شکل دارند؛ برخی دیگر ابروهای بلند و عده‌ای دیگر هم ابروهای کوتاه. بنابراین مسیر رسم سایه ابرو با توجه به حالت ابروها متغیر خواهد بود. اگر با استفاده از مداد ابرو، علامت های مشخصی را در محدوده رشد موهای ابرو بگذارید، مسیر کشیدن سایه ابرو را بهتر مشخص می کنید.

مرحله شماره ۶: انتخاب مناسب رنگ سایه ابرو

یکی از پرطرفدارترین محصولات سایه ابرو، سایه هایی هستند که به حالت پودری وجود دارند. استفاده از پودرها، پوشش دهی بهتری دارد؛ برای این کار به قلم مو نیاز دارید. نکته مهم دیگر این است که رنگ سایه ابرو را متناسب با رنگ پوست و رنگ موی خودتان انتخاب کنید. اگر رنگ موی روشن و بلوند دارید، از پودر ابرو با رنگ قهوه ای روشن یا طلایی استفاده کنید. برای افرادی که موهای تیره رنگ دارند معمولاً پودر تیره رنگ باید انتخاب شود. برخی از روغن های طبیعی که بر روی ابرو قرار می دهید موجب تیرگی موهای ابرو می شود.

نکات مهم در استفاده از سایه ابرو که آرایش را زیباتر می کند

علاوه بر سایه های پودری شکل، استفاده از مداد ابرو برای کشیدن سایه مناسب است. اما این که کدام یک از انواع مدادهای آرایشی ابرو برای شما مناسب تر است، باید به دنبال گزینه های کاربردی برای ابروهای خود باشید.

فاکتورهای زیادی در آرایش ابرو نقش دارند. یکی از انواع مداد ابرو، مداد ضد آب آرایشی است. برخی دیگر از انواع ابزارهای آرایشی شامل ژل ابرو هستند که حالت روغنی داشته و ظاهر درخشانی را به موهای ابرو می دهند. ابزارهای زیادی برای کشیدن سایه ابرو وجود دارد.

مداد ابرو، ساده‌ترین راهکار است اما ابزارهای پیشرفته تر نظیر قلم مو نیز در بازار ارائه می ‌شود. نکته مهم که در لوازم آرایشی ابرو اهمیت دارد این است که شما به مواد و لوازم آرایشی آلرژی نداشته باشید. زمانی که می خواهید مداد ابرو یا هر لوازم آرایشی دیگری را خریداری کنید، به ترکیبات اولیه آن دقت کنید. نرم بودن یا ضخیم بودن سر مداد ابرو بر آرایش شما تاثیر می گذارد. بهتر است سر مداد را تیز کنید. اگر موی ابروهای شما در اثر استفاده از یک مداد یا سایه ابرو، دچار ریزش شد، حتماً بدون تردید، استفاده از آن را متوقف کرده و به سراغ برندهای معتبرتر بروید.

سخن پایانی

ابزارهای مختلفی برای آرایش ابرو وجود دارند. خرید کیت آرایش ابرو که شامل تمام لوازم آرایشی است، مقرون به صرفه تر خواهد بود. سایه ابرو برای پر کردن قسمت های خالی ابروها به صورت پودری یا مدادی استفاده می شود. برای سایه در قسمت های مختلف ابروها نیاز به مهارت خاصی ندارید، اما بهتر است برای این کار تمرین کنید.

استفاده از لوازم مانند برس ابرو قبل از استفاده از سایه ابرو الزامی است. با برس می توانید موهای ابروها را صاف کنید و آنها را شانه بزنید؛ قبل از آنکه با مداد یا قلمو شروع به کار کنید. استفاده از لوازم آرایشی ابرو به صورت پودری دقت بیشتری می خواهد، پس از این که کار شما با ابزارها تمام شد، یک برس دیگر روی ابروها بکشید تا نمای زیباتری برای آرایش شما به وجود آید.

منبع اصلی:

https://www.wikihow.com/Apply-Eyebrow-Powder

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت رخ داده است. از جمله می‌توان به روش‌هایی مانند کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ اشاره کرد. این روش‌ها با تحریک سلول‌های پوست و القای تولید کلاژن و الاستین، باعث کاهش چین و چروک‌های ظریف، بهبود تراکم و ارتجاع پوست می‌شوند. عوارض آن‌ها معمولاً خفیف و گذرا است. قبل از انتخاب هر یک از این روش‌ها، توصیه می‌شود با متخصص پوست مشورت کنید تا با در نظر گرفتن وضعیت پوستتان، مناسب‌ترین روش جوان‌سازی برایتان پیشنهاد شود. در این مقاله، به معرفی جامع و کامل نوآورانه‌ترین روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت می‌پردازیم و مزایا و نحوه انجام آنها را معرفی بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب
کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

پوست به عنوان یک لایه محافظ بدن، نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای است تا سلامت و جوانی خود را حفظ کند. امروزه استفاده از درمان‌ها و فرآورده‌های گیاهی و طبیعی به دلیل کم عارضه بودن، بسیار محبوب شده است. گیاهانی مانند گل محمدی، آلوئه‌ورا و رزماری حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی هستند که با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد، از پوست در برابر پیری زودرس محافظت می‌کنند. همچنین این گیاهان سبب تحریک تولید کلاژن و الاستین شده و با بهبود ساختار پوست، برای درمان چین و چروک‌ها مفیدند. در این مقاله به معرفی کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست می‌پردازیم.

ادامه مطلب
برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

جوان‌سازی پوست، فرایندی چند مرحله‌ای برای بازگرداندن رطوبت، ارتجاع و درخشندگی به پوست است. در ابتدا باید لایه‌های سطحی و آسیب‌دیده پوست برطرف شود تا لایه‌های تازه و سالم ظاهر گردند. امروزه روش‌های متنوع غیرجراحی و جراحی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد. یکی از کلیدی‌ترین مراحل جوان‌سازی پوست، برطرف کردن لایه‌های مرده و آسیب‌دیده پوستی است تا لایه‌های تازه و سالم جایگزین شوند. در این مقاله به بررسی دستگاه‌های جواسازی پوست پیشرفته و خانگی، جوانسازی پوست با سلول‌های بنیادی و تزریق خون می‌پردازیم.

ادامه مطلب
جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوان‌سازی طبیعی پوست در منزل با استفاده از مواد غذایی و روش‌هایی ساده، گزینه‌ای مقرون به صرفه و در دسترس برای همگان است. ماسک‌هایی از میوه‌ها و سبزی‌ها با خاصیت آنتی‌اکسیدانی، پوست مرده و آلودگی‌ها را از بین برده و پوست را تمیز و روشن می‌کنند. همچنین یخ‌درمانی با ماساژ یخ بر روی پوست، گردش خون را بهبود داده و باعث افزایش اکسیژن‌رسانی به سلول‌های پوستی شده که نتیجه آن پوستی شاداب، نرم و جوان است. این روش‌های ساده و خانگی می‌توانند با استمرار، به نرمی، جوانی و زیبایی پوست شما افزوده شوند.

ادامه مطلب
سبد خرید