برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

آشنایی با فرآورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی

بکارگیری فرآورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی یکی از ایده‌ال‌ترین ‏گزینه‌های ممکن است که هیچ گونه عارضه خطرناکی نیز به همراه ندارد. با ‏استفاد از این ترکیبات می‌توانید قوای ایمنی بدن خود را افزایش دهید و از ابتلا ‏به بسیاری از بیماری‌ها در امان باشید. برای مصرف هر داروی گیاهی باید ‏دستورالعمل ویژه‌ای دنبال شود. از شناخته‌ترین گیاهان طبیعی در این مورد ‏گیاه اکیناسه (سرخارگل)، سیر، آویشن، زنجبیل و آقطی سیاه (انگور کولی) ‏است. استفاده از آنها این گیاهان می‌تواند کارایی سیستم ایمنی بدن را افزایش ‏دهد و ما را از ابتلا به بیماری‌هایی چون آنفولانزا و سرماخوردگی در امان نگه ‏دارد.‏
سیستم ایمنی

امروزه تنوع زیادی برای فرآورده‌های طبیعی مربوط به دستگاه ایمنی وجود دارد، ولی کدام یک از آنها می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای شما در نظر گرفته شود؟ در ادامه شما را با انواع فراورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی آشنا می‌کنیم.

 

بیماری ضعف سیستم ایمنی بدن چیست

سیستم ایمنی بدن یک سامانه پیچیده از سلول‌ها، بافت‌ها، پروتئین‌ها و سایر عوامل است که به منظور مبارزه با عوامل بیماری‌زا و محافظت از بدن در برابر آنها، عمل می‌کند. ضعف سیستم ایمنی به معنای کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن است. این مسئله می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی مانند بیماری‌های مزمن، تغذیه نامناسب، استفاده از داروهای خاص، کمبود ویتامین‌ها و مواد مغذی، تنش و استرس و سایر عوامل باشد. علائم بیماری ضعف سیستم ایمنی ممکن است شامل ابتلا به عفونت‌های متعدد، شدت بیشتر عفونت‌های موجود، درمان ناکام عفونت‌ها، خستگی، فرسودگی، کاهش وزن، افت تمرکز و سایر علائم باشد.

ضعف سیستم ایمنی دلیل اصلی بسیاری از بیماری‌ها است. اگر بدن شما قوای لازم را نداشته باشد به راحتی می‌تواند گرفتار بسیاری از بیماری‌ها شود، به همین دلیل لازم است با به کارگیری راهکارهای مطلوب سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم. پیشرفت علم و تکنولوژی این شرایط را به وجود آورد که برای تقویت سیستم ایمنی بدن، داروهای شیمیایی خاصی تجویز گردد. این نوع از داروها به همان میزان که مفید هستند به همان مقدار نیز می‌توانند سلامتی انسان را به خطر بیندازد، از سوی دیگر سازگاری آنها با بدن بسیار کم است. همین امر سبب شد فرآورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی بتوانند جایگاه ویژه‌ای را معرفی کنند. استفاده از این نوع از ترکیبات طبیعتی هیچ گونه عارضه خطرناکی ندارد، به همین دلیل با اطمینان خاطر بیشتر می‌توان آنها را استفاده کرد.

 

فرآورده های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی ‏

بیماری ضعف سیستم ایمنی ‏

 

انواع فرآورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی

برخی از فرآورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی عبارتند از:

  • شربت تقویت کننده سیستم ایمنی ایموژن
  • قطره ایمونوساپورت (Immunsupport)
  • کپسول نیچرز وی اکینیشیا (Nature’s Way Echinacea)

هر کدام از این محصولات ویژگی‌های منحصر به فردی دارند و در درمان بیماری تا حدود قابل ملاحظه‌ای کارآمد هستند. در نظر گرفتن برخی از اصول ویژه می‌تواند روند درمان ضعف سیستم ایمنی را با استفاده از این نوع از محصولات به طور ویژه افزایش دهد به عنوان مثال در طول درمان سعی کنید به طور کامل استرس را از خود دور و مثبت اندیشی را تقویت کنید. داشتن انگیزه برای رهایی از هر بیماری بسیار مهم و کارساز است، اگر انگیزه کافی برای درمان در فرد نباشد حتی بهترین داروی تجویز شده نیز نمی‌تواند اثرات درمانی مطلوبی داشته باشد.

همچنین برخی از ویتامین‌ها مانند ویتامین D و C  نیز در درمان مشکلات مربوط به سیستم ایمنی بدن بسیار موثر هستند ولی توجه کنید که بهترین راه این است که این ویتامین‌ها از فرآورده‌های طبیعی جذب بدن گردد. درمان ضعف ایجاد شده در سیستم ایمنی با استفاده از این روش درمانی بسیار کارآمد خواهد بود. برای آشنایی بیشتر مطالعه مقاله “درمان ضعف سیستم ایمنی با داروهای گیاهی و مکمل‌های غذایی” را پیشنهاد می‌کنیم.

 

فرآورده‌های طبیعی تقویت سیستم ایمنی ‏

فرآورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی ‏

 

اهمیت فرآورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی

استفاده از فرآورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی با توجه به مزایایی که این نوع از ترکیبات دارند، توانسته است محبوبیت بالایی به دست آورد. از جمله مهم‌ترین مزایایی به کارگیری این نوع از فرآورده‌ها شامل موارد زیر است:

  • بی‌خطر بودن آنها
  • داشتن کمترین عارضه احتمالی
  • درخواست هزینه کم
  • سازگاری بیشتر
  • عدم محدودیت برای استفاده

به کارگیری داروهای شیمیایی محدودیت بسیاری دارد:

کودکان و یا افرادی با گروه‌های سنی خاص و مبتلایان به برخی از بیماری‌ها نمی توانند از هر گونه داوری شیمیایی برای تقویت سیستم ایمنی استفاده کنند. حال آنکه استفاده فرآورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی هیچ گونه محدودیتی نداشته و تاثیرات بسیار مطلوبی را می‌تواند ارائه دهد. همچنین اگر بعد از استفاده از یک ترکیب طبیعی به منظور درمان ضعف، به نتیجه مناسبی نرسیدید، بلافاصله استفاده بیش از حد آن را متوقف کنید و با پزشکان متخصص در این زمینه در تماس باشید. یکی دیگر از اصلی‌ترین ویژگی‌های به کارگیری فرآورده‌های طبیعی این است که حتی اگر این نوع از ترکیبات قادر به درمان مشکل ایجاد شده نباشند، فرد مطمئن است که گرفتار مشکل دیگری نخواهد شد.

 

بهترین فرآورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی

بهترین فرآورده طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی، ترکیبی خواهد بود که بیشترین سازگاری را داشته باشد. توجه کنید که همه افراد دارای سیستم و قوای ایمنی مختلفی هستند. محیطی که ما درآن زندگی می‌کنیم و رژیم تغذیه‌ای که توسط هر فرد دنبال می‌شود به طور جدی در کارایی سیستم ایمنی او تاثیرگذار است. به همین دلیل داروی طبیعی که برای درمان مشکلات این سیستم به کار گرفته می‌شود می‌تواند نتایج درمانی متفاوتی را ارائه دهد. اگر استفاده از یک فرآورده طبیعی برای فردی مناسب بود نمی‌توان نتیجه گرفت که همه افراد نیز به نتیجه درمانی یکسان دست خواهند یافت. پزشک معالج به آسانی بعد از انجام ارزیابی‌های لازم می‌تواند مناسب‌ترین گزینه را برای درمان ضعف سیستم یاد شده ارائه دهد.

 

درمان ضعف سیستم ایمنی با ‏فرآورده های طبیعی

فرآورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی ‏

 

در استفاده از این فرآورده‌ها زیاده‌روی نکنید. اگرچه این نوع از محصولات دارای هیچگونه عارضه خطرناکی نیستند ولی به کارگیری آنها برای مدت طولانی نیز توصیه نمی‌شود. برای هر ترکیب طبیعی باید دستورالعمل استفاده از آن دنبال شود. مصرف گیاهان دارویی یکی از مطمئن‌ترین راه‌های درمان ضعف سیستم ایمنی است. ولی باید اصول لازم برای مصرف این نوع از محصولات به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

فرآورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی می‌توانند به شکل قرص، کپسول و شربت و … باشند و نحوه استفاده هر کدام از آنها نیز متفاوت است. اکثر این نوع از ترکیبات بر اثر ادغام عصاره چند گیاه به  وجود می‌آیند. از شناخته‌ترین گیاهان طبیعی در این مورد گیاه اکیناسه (سرخارگل)، سیر، آویشن، زنجبیل و آقطی سیاه (انگور کولی) است. این گیاهان در بسیاری از کشورها مورد توجه پزشکان طب سنتی هستند. استفاده از آنها می‌توانند کارایی سیستم ایمنی بدن را افزایش دهند و ما را از ابتلا به بیماری‌هایی چون آنفولانزا و سرماخوردگی در امان نگه دارند.

 

سخن پایانی

شما می‌توانید با به کارگیری فرآورده‌های طبیعی درمان ضعف سیستم ایمنی، سلامتی بدن خود را افزایش دهید. البته این فرآورده‌ها تا جایی می‌توانند تاثیرگذار باشند. به یاد داشته باشید اگر با مصرف هر داروی گیاهی به مشکلات آلرژیک مبتلا شدید، بلافاصله استفاده از  آن را متوقف کرده و راهکارهای بهتر را دنبال کنید. ضعف سیستم ایمنی اگر در زمان مناسب درمان نشود، توانایی خود را در برابر حفاظت بدن از دست خواهد داد و فرد می‌تواند به انواع مختلفی از بیماری‌ها گرفتار گردد.

 

 

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت رخ داده است. از جمله می‌توان به روش‌هایی مانند کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ اشاره کرد. این روش‌ها با تحریک سلول‌های پوست و القای تولید کلاژن و الاستین، باعث کاهش چین و چروک‌های ظریف، بهبود تراکم و ارتجاع پوست می‌شوند. عوارض آن‌ها معمولاً خفیف و گذرا است. قبل از انتخاب هر یک از این روش‌ها، توصیه می‌شود با متخصص پوست مشورت کنید تا با در نظر گرفتن وضعیت پوستتان، مناسب‌ترین روش جوان‌سازی برایتان پیشنهاد شود. در این مقاله، به معرفی جامع و کامل نوآورانه‌ترین روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت می‌پردازیم و مزایا و نحوه انجام آنها را معرفی بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب
کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

پوست به عنوان یک لایه محافظ بدن، نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای است تا سلامت و جوانی خود را حفظ کند. امروزه استفاده از درمان‌ها و فرآورده‌های گیاهی و طبیعی به دلیل کم عارضه بودن، بسیار محبوب شده است. گیاهانی مانند گل محمدی، آلوئه‌ورا و رزماری حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی هستند که با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد، از پوست در برابر پیری زودرس محافظت می‌کنند. همچنین این گیاهان سبب تحریک تولید کلاژن و الاستین شده و با بهبود ساختار پوست، برای درمان چین و چروک‌ها مفیدند. در این مقاله به معرفی کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست می‌پردازیم.

ادامه مطلب
برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

جوان‌سازی پوست، فرایندی چند مرحله‌ای برای بازگرداندن رطوبت، ارتجاع و درخشندگی به پوست است. در ابتدا باید لایه‌های سطحی و آسیب‌دیده پوست برطرف شود تا لایه‌های تازه و سالم ظاهر گردند. امروزه روش‌های متنوع غیرجراحی و جراحی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد. یکی از کلیدی‌ترین مراحل جوان‌سازی پوست، برطرف کردن لایه‌های مرده و آسیب‌دیده پوستی است تا لایه‌های تازه و سالم جایگزین شوند. در این مقاله به بررسی دستگاه‌های جواسازی پوست پیشرفته و خانگی، جوانسازی پوست با سلول‌های بنیادی و تزریق خون می‌پردازیم.

ادامه مطلب
جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوان‌سازی طبیعی پوست در منزل با استفاده از مواد غذایی و روش‌هایی ساده، گزینه‌ای مقرون به صرفه و در دسترس برای همگان است. ماسک‌هایی از میوه‌ها و سبزی‌ها با خاصیت آنتی‌اکسیدانی، پوست مرده و آلودگی‌ها را از بین برده و پوست را تمیز و روشن می‌کنند. همچنین یخ‌درمانی با ماساژ یخ بر روی پوست، گردش خون را بهبود داده و باعث افزایش اکسیژن‌رسانی به سلول‌های پوستی شده که نتیجه آن پوستی شاداب، نرم و جوان است. این روش‌های ساده و خانگی می‌توانند با استمرار، به نرمی، جوانی و زیبایی پوست شما افزوده شوند.

ادامه مطلب
سبد خرید