برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

استفاده از نوار بهداشتی

شاید تا به امروز به این موضوع فکر کرده باشید که اگر نوار بهداشتی با تمام راحتی و آسایشی که فراهم می کند، وجود نداشت چه می شد. حتی گاهی تصور این موضوع هم نگران کننده است. بسیاری از خانم ها در زمان قاعدگی نیز مدام نگران این هستند که نوار بهداشتی مایعات را به خوبی جذب نکند و یا حجم مایع خارج شده آنقدر زیاد باشد که پد اشباع شده قادر به جذب نباشد و نشتی بدهد. در این مقاله به بررسی انواع نوار بهداشتی و عملکرد آن ها پرداخته ایم. مزایا و معایب و نحوه مصرف انواع نوار بهداشتی از مهمترین مسائلی است که باید پیرامون آن ها بحث شود تا خریدی متناسب با نیاز داشته باشید.
نوار بهداشتی

کاربرد نوار بهداشتی

کاربرد نوار بهداشتی جذب تمامی مایعات، خون و مخاط خارج شده از واژن در هنگام قاعدگی است. اما در هنگام خرید باید به نکاتی توجه کنید چرا یک نوار بهداشتی مناسب ویژگی هایی از جمله عدم نشتی، قرارگیری راحت و همچنین جنس ضد حساسیت را باید دارا باشد.

همچنین باید گفت که عکس العمل و نحوه ی برخورد هر خانمی با پریودی خود می تواند با دیگری متفاوت باشد. بدن هر زنی متفاوت از دیگری است و این تنها اوست که می تواند انتخاب کند چگونه این دوران را طی کند. به همین دلیل است که انواع متفاوتی از پد بهداشتی در بازار تولید و عرضه می شود.

اینکه چه نوار بهداشتی را انتخاب می کنید به نوع پریودی شما بستگی دارد.

اگر برای اولین بار است که پریود می شوید به نکات زیر دقت کنید:

۱. در اولین پریودی سعی کنید تا از نوار بهداشتی معمولی استفاده کنید. احتمالا سایز متوسط مناسب خواهد بود. اما برای انتخاب دقیق تر به بخش سایز مناسب در چند پاراگراف بعدی همین مقاله توجه کنید.

۲. معمولا میزان خونریزی در روزهای اول بیشتر است و طی روزهای آتی کم و کمتر می شود پس برای روزهای اول پد های بزرگ تر با قدرت جذب بالا را انتخاب کنید.

۳. بهترین انتخاب را زمانی می توانید داشته باشید که بدنتان و پریودی خود را بشناسید و با توجه به آن نوار بهداشتی مناسب را انتخاب کنید.

عدم نشتی نوار بهداشتی

بسیاری از خانم ها در زمان قاعدگی مدام نگران این هستند که نوار بهداشتی مایعات را به خوبی جذب نکند و یا حجم مایع خارج شده آنقدر زیاد باشد که پد اشباع شده و قادر به جذب نباشد و نشتی بدهد. این مسئله باعث می شود که لباس زیر و یا در مواقعی که خونریزی شدید است شلوار خانم نیز آلوده شود. شما باید در هنگام خرید به این موضوع دقت بسیاری داشته باشید. عموما پد های بهداشتی در سایز ها و با قدرت جذب های مختلف تولید می شوند. به طور مثال اگر در طول شب نگران جابه جایی و نشتی هستید، بهتر است تا از پدهای مخصوص شب استفاده کنید.

سایز مناسب نوار بهداشتی

نوار بهداشتی باید در سایز مناسب انتخاب شود. اگر جثه ی کوچکی دارید بهتر است تا از سایز های کوچک تر استفاده کنید و اگر درشت اندام هستید سایز متوسط و یا بزرگ مناسب خواهد بود. البته میزان خونریزی را نیز باید در نظر گرفت. بسیاری از خانم ها در روزهای اول پریودی دچار خونریزی بیشتری هستند. بهتر است تا حداقل دو مدل نوار بهداشتی در منزل داشته باشید. اگر میزان خونریزی زیاد است از نوارهای سایز بزرگ، بالدار و با جذب بالا استفاده کنید و اگر میزان خونریزی کم است بهتر است تا از سایز کوچک یا متوسط استفاده کنید.

شاید این سوال پیش بیاید که چرا باید از سایز کوچک استفاده کرد و آیا برای اطمینان بهتر نیست تا همیشه سایز بزرگ استفاده شود؟ در جواب باید بگوییم خیر. نوار بهداشتی یک شی خارجی است که بر روی لباس زیر شما قرار خواهد گرفت. و شما آن را به خوبی احساس خواهید کرد. معمولا پد های سایز بزرگ کمی بیشتر احساس می شوند و ممکن است باعث رنجش شما شوند. پس اگر خونریزی نسبتا متوسط و یا کمی دارید پد سایز متوسط و کوچک را انتخاب کنید تا احساس ناخوش آیندی نداشته باشید.

قرار گیری مناسب نوار بهداشتی

نوار بهداشتی معمولا به صورت بالدار و یا ساده تولید می شود. نوارهای بالدار قرارگیری بهتری دارند چرا که دو بال آن ها به اطراف لباس زیر می چسبد و شما دیگر نگران افتادن و یا کج شدن آن ها نخواهید بود. اما نوع ساده فقط در زیر خود دارای یک نوار چسب است. بهتر است تا این مدل ها را با لباس زیر تنگ تر بپوشید تا اگر چسب آن کمی شل شد، کج نشود.

مشبک یا ساده بودن نوار بهداشتی

به طور معمول دو جنس متداول نوار بهداشتی در بازار مشبک و ساده است. جنس مشبک از الیاف خاصی تولید می شود. این الیاف قدرت جذب بالایی دارند و برای افرادی توصیه می شوند که خون ریزی زیادی را در طول دوران قاعده گی خود تجربه می کنند. اما باید به این موضوع نیز توجه کنید که این الیاف می توانند حساسیت زا بوده و باعث تعریق شوند. پس بهتر است فقط در روزهایی که احتمال خونریزی بیشتر است از آن ها استفاده کنید.

نوع ساده نوار بهداشتی معمولا از پنیه بسیار نرم و لطیف ساخته می شود و نسبت به نوع مشبک جذب نسبتا کمتری دارد اما حساسیت زا نیست و برای همگان مناسب است.

نوار بهداشتی مسافرتی

حتما تا به حال پیش آمده است که بخواهید به سفر بروید و ناگهان متوجه شوید که پریود شده اید. این موضوع برای هرکسی ممکن است اتفاق بیفتد. اما مشکل اصلی آنجایی زیادتر می شود که می خواهید ساک خود را ببندید و راهی شوید ولی حجم بسته های نوار بهداشتی آنقدر زیاد است که به سختی در چمدان جا می شوند.

همچنین اگر بخواهید فقط چند عدد را با خود ببرید آن ها هیچ پوششی ندارند و مجبورید از پلاستیک استفاده کنید. نوار بهداشتی مسافرتی مخصوص همین روزهاست. در بسته های این مدل هر کدام از پدها در حجم بسیار کم در یک بسته پلاستیکی زیبایی قرار گرفته اند و به شما این اجازه را می دهند تا بتوانید آن ها در چمدان خود به راحتی جاسازی کنید. معمولا نوار بهداشتی مسافرتی قدرت جذب متوسطی دارد. همچنین همین بسته بندی های پلاستیکی می تواند برای محیط زیست مضر باشد.

تعویض پد

نوار بهداشتی باید هر ۲ تا ۴ ساعت یکبار تعویض شود. هر خانمی باید بسته به میزان خونریزی نوار خود را در فواصل کوتاهی تعویض کند. خون و مخاط جذب شده توسط پد روی آن باقی می ماند و همین موضوع باعث می شود تا محیط مناسبی برای رشد باکتری ها فراهم شود، پس اگر پد را به موقع تعویض نکنید احتمال ابتلا به عفونت بسیار بالا خواهد بود. بعضی از خانم ها ۲۴ ساعت از یک پد استفاده می کنند و باورشان این است که تا زمانی که پد هنوز کاملا اشباع نشده نباید آن را تعویض کرد. این یک باور کاملا غلط است و می تواند آسیب های جدی و جبران ناپذیری  را به بدن شما بزند. این کار می تواند بیماری های عفونی، نازایی و هزاران مشکل دیگر را به وجود بیاورد.

بوی نامناسب

دقت کنید که نوار بهداشتی هیچ بویی نباید داشته باشد. در صورتی که پد شما بوی نامطبوعی می دهد از آن هرگز استفاده نکنید. اگر بعد از استفاده مثلا بعد از ۱ ساعت بوی بدی گرفت حتما آن را تعویض کنید و برند را نیز در خرید بعدی تغییر دهید. شاید نوار بهداشتی عطری باشد در این حالت بهتر است تا آن را نخرید. چرا که هر چیزی که با واژن در ارتباط است از قبیل دستمال توالت و یا نوار بهداشتی بهتر است تا هیچ بویی ندهد. این رائحه ها هرچقدر هم که دلپذیر باشند حساسیت زا هستند و می توانند باعث عفونت شوند.

لباس زیر

در هنگام استفاده از نوار بهداشتی بهتر است تا لباس زیر شما کمی تنگ و کاملا نخی باشد. اجناس نخی انتخاب مناسبی برای این دوران هستند چرا که اگر نوار باعث گرم شدن و عرق کردن بشود جنس نخی به خنکی شما کمک خواهد کرد. همچنین در صورت نشت، اجناس نخی را به راحتی می توانید بشویید و لک بر روی آن ها باقی نمی ماند.

محیط زیست

شاید تا به امروز به این موضوع فکر کرده باشید که استفاده از نوار بهداشتی با تمام راحتی و آسایشی که فراهم می کند، می تواند برای محیط زیست بسیار آسیب زننده باشد. نوار بهداشتی قابلیت بازیافت ندارد چرا که آلوده به مخاط است و نمی توان آن را دوباره استفاده کرد.

بنابراین جز زباله هایی خواهد بود که در طبیعت (محل دفن زباله) رها خواهد شد. شاید تنها فکر کردن به این موضوع کافی نباشد باید اقدامی کرد. به تازگی برند های مختلفی در دنیا شروع به تولید نوارهای چند بار مصرف کرده اند. این پدها را می توانید سال ها استفاده کنید.

با استفاده از آن ها علاوه بر صرفه جویی، به محیط زیست نیز احترام می گزارید. فقط کافی است در هنگام تعویض نوار خود را با آب و کمی صابون بشویید مطمئن باشید که جای هیچ لکه ای باقی نمی ماند. البته که ممکن است کمی سخت به نظر برسد اما محیط زیست ما ارزشش را دارد.

سخن پایانی

شاید با اسامی مثل تامپون و همچنین کاپ قاعدگی آشنایی داشته باشید. این دو نیز از دیگر روش های جمع آوری مایعات دوران پریود هستند و به شما کمک می کنند تا این دوران را با راحتی طی کنید.

بسته به این که شما با کدام روش راحت تر هستید می توانید یکی را انتخاب کنید و دوران پریودی خود را بگذرانید. همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم پریودی هر خانم با دیگری متفاوت است. این بدن شماست و شما حق دارید انتخاب کنید که چگونه می خواهید این دوران را طی کنید. گاهی افراد با تامپون احساس راحت تری دارند و گاهی نیز پد بهداشتی به خانم ها آرامش خاطر بیشتری می بخشد. بنابراین هیچ باید و نبایدی وجود ندارد. هرگونه روشی که فکر می کنید راحت تر هستید را امتحان کنید و بهترین را برگزینید لذا فقط از بهداشت و سلامت روش انتخابی مطمئن شوید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت رخ داده است. از جمله می‌توان به روش‌هایی مانند کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ اشاره کرد. این روش‌ها با تحریک سلول‌های پوست و القای تولید کلاژن و الاستین، باعث کاهش چین و چروک‌های ظریف، بهبود تراکم و ارتجاع پوست می‌شوند. عوارض آن‌ها معمولاً خفیف و گذرا است. قبل از انتخاب هر یک از این روش‌ها، توصیه می‌شود با متخصص پوست مشورت کنید تا با در نظر گرفتن وضعیت پوستتان، مناسب‌ترین روش جوان‌سازی برایتان پیشنهاد شود. در این مقاله، به معرفی جامع و کامل نوآورانه‌ترین روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت می‌پردازیم و مزایا و نحوه انجام آنها را معرفی بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب
کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

پوست به عنوان یک لایه محافظ بدن، نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای است تا سلامت و جوانی خود را حفظ کند. امروزه استفاده از درمان‌ها و فرآورده‌های گیاهی و طبیعی به دلیل کم عارضه بودن، بسیار محبوب شده است. گیاهانی مانند گل محمدی، آلوئه‌ورا و رزماری حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی هستند که با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد، از پوست در برابر پیری زودرس محافظت می‌کنند. همچنین این گیاهان سبب تحریک تولید کلاژن و الاستین شده و با بهبود ساختار پوست، برای درمان چین و چروک‌ها مفیدند. در این مقاله به معرفی کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست می‌پردازیم.

ادامه مطلب
برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

جوان‌سازی پوست، فرایندی چند مرحله‌ای برای بازگرداندن رطوبت، ارتجاع و درخشندگی به پوست است. در ابتدا باید لایه‌های سطحی و آسیب‌دیده پوست برطرف شود تا لایه‌های تازه و سالم ظاهر گردند. امروزه روش‌های متنوع غیرجراحی و جراحی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد. یکی از کلیدی‌ترین مراحل جوان‌سازی پوست، برطرف کردن لایه‌های مرده و آسیب‌دیده پوستی است تا لایه‌های تازه و سالم جایگزین شوند. در این مقاله به بررسی دستگاه‌های جواسازی پوست پیشرفته و خانگی، جوانسازی پوست با سلول‌های بنیادی و تزریق خون می‌پردازیم.

ادامه مطلب
جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوان‌سازی طبیعی پوست در منزل با استفاده از مواد غذایی و روش‌هایی ساده، گزینه‌ای مقرون به صرفه و در دسترس برای همگان است. ماسک‌هایی از میوه‌ها و سبزی‌ها با خاصیت آنتی‌اکسیدانی، پوست مرده و آلودگی‌ها را از بین برده و پوست را تمیز و روشن می‌کنند. همچنین یخ‌درمانی با ماساژ یخ بر روی پوست، گردش خون را بهبود داده و باعث افزایش اکسیژن‌رسانی به سلول‌های پوستی شده که نتیجه آن پوستی شاداب، نرم و جوان است. این روش‌های ساده و خانگی می‌توانند با استمرار، به نرمی، جوانی و زیبایی پوست شما افزوده شوند.

ادامه مطلب
سبد خرید