برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

ترکیب رنگ مو با استفاده از رنگ موی اصلی، اکسیدان و واریاسیون

رنگ کردن مو یکی از پر طرفدارترین کارهایی است که امروزه چه به صورت شخصی و چه در سالن های زیبایی انجام می شود. زیبایی موها و چهره شما بسته به نوع رنگی که انتخاب می کنید می تواند متفاوت شده و جوان تر به نظر برسید. به همین دلیل دانستن ترکیب رنگی که استفاده می کنید و مطابقت آن با رنگ اصلی موی شما و رنگ چهره می تواند در کیفیت و زیبایی آن تاثیر زیادی داشته باشد. در این مقاله به نکاتی پیرامون ترکیب رنگ مو با توجه به رنگ موی اصلی و درصد استفاده از اکسیدان و واریاسیون پرداخته شده است.
ترکیب رنگ مو

شاید فکر کنید که ترکیب رنگ مو با استفاده از موادی مانند اکسیدان و واریاسیون یا حجم دهنده های رنگ مو، چندان دشوار نباشد؛ اما زمانی که به یک طیف خاصی رنگ مو فکر می کنید، قطعاً با چالش هایی روبرو می شوید! در چند قدم ساده متوجه خواهید شد که ترکیب رنگ مو، چندان هم کار آسانی نیست و فرایندی است که به فکر و ملاحظه زیادی نیاز دارد! زمانی که برای خرید بهترین انواع ‌رنگ ‌مو مراجعه می کنید، با محصولات متنوع رو به رو هستید؛ عوامل مختلفی را باید در نظر بگیرید. شما قرار است رنگ مو را برای موهای شخصی خود خریداری کنید، بنابراین به نوعی باید موهای خود را آنالیز کنید.

آنالیز رنگ موی اصلی

منظور از جمله فوق این است که ترکیب رنگ مو برای موهای شما با ترکیب همان رنگ برای موهای شخص دیگری متفاوت است. به طور مثال، استفاده از بهترین رنگ مو و اکسیدان و واریاسیون روی موهایی که تارهای ریز تر و باریک تری دارند، بسیار متفاوت تر از همان ترکیب روی موهایی است که تارهای ضخیم تری دارد. شاید هم موهای شما در گروه موهای معمولی قرار داشته باشد که در این صورت، ترکیبی غیر از از دو گروه قبلی نیاز دارید. موهای معمولی به طور متداول به ترکیب رنگ مو معمولی نیاز دارند؛ یعنی اکسیدان یا واریاسیون برای آن ها در حد استاندارد اجرا می شود.

ترکیب رنگ مو برای افرادی که موهای آنها سفیدی دارد یا می خواهند طیف رنگی فانتزی را در داخل موهای خود ایجاد کنند، شاید به ترکیباتی نظیر واریاسیون یا رنگ موی فانتزی با درصد مشخصی نیاز باشد. انتخاب هر یک از این حالت ها با مشورت با آرایشگر قابل تغییر است. اگر تجربه ای در زمینه ترکیب کردن دو یا سه رنگ مو ندارید یا نمی دانید که چه زمانی از واریاسیون رنگ مو استفاده کنید، حتماً با آرایشگر خود مشورت کنید؛ یا از فروشنده در این باره سوال بپرسید.

نکته مهم این است که با خرید واریاسیون رنگ مو که در ترکیب رنگ مو استفاده می شود برخی از جلوه های ظاهری موهای شما تغییر پیدا می‌کند. اما باید بدانید که اثرات زیبایی واریاسیون پایدار نیست و پس از چند بار استفاده از شامپو پاک می‌شود.

ترکیب رنگ مو و نقش اکسیدان

یکی از مواد اولیه که در ترکیب رنگ مو ضرورت دارد، اکسیدان است. در مطالب قبلی به طور کامل درباره اکسیدان صحبت کرده ‌ایم. اکسیدان در حقیقت، همان پروکسید هیدروژن است که خاصیت قلیایی دارد و رنگ مو را در حالت اکسید کنندگی قرار می دهد. این مسئله باعث تثبیت رنگ دانه های رنگ مو روی موهای افراد می شود. ترکیب اکسیدان و رنگ مو برای رنگ های دائمی و نیمه دائمی با درصد مشخصی قابل استفاده است.

در ترکیب رنگ مو، توجه به درصد اکسیدان و غلظتی که باید استفاده شود اهمیت دارد. بهترین روش برای استفاده از این دو ماده و زیباتر کردن آرایش مو، تهیه رنگ ها به صورت تازه است. یعنی شما رنگ مو را از تیوپ رنگ خارج می کنید و سپس به آن اکسیدان یا واریاسیون اضافه می کنید و موها را رنگ آمیزی می نمایید.

هرگز از انواع رنگ مو که قبلاً تهیه شده است و با اکسیدان یا واریاسیون ترکیب شده، استفاده نکنید. رنگ‌ها باید تازه تهیه شود و پس از خوب مخلوط شدن بر روی موها به کار رود. در غیر این صورت، سلامت موها به خطر می افتد و ممکن است با خارش سر یا حساسیت پوستی هم مواجه شوید!!

ترکیب رنگ مو برای حالت های مختلف

ترکیب رنگ مو و اکسیدان و واریاسیون برای سلیقه های مختلف، متفاوت است. البته انتخاب هر یک از این اجزا با توجه به مدل و حالت موها متغیر است. برخی تمایل دارند که موهای خود را با رنگ های با پایه های گیاهی رنگ کنند؛ مثلاً رنگ مو حاوی عصاره بابونه، چای یا عصاره حنا.

استفاده از انواع رنگ مو که پایه گیاهی دارد، در برخی شرایط توصیه می شود. قدرت رنگ دهی این محصولات برای انواع مختلف مو، متفاوت است. برخی از مشتریان ترجیح می دهند رنگ های نیمه دائمی را استفاده کنند؛ چیزی که به اکسیدان کمتری نیاز داشته باشد و بافت موهای آن ها را خراب نکند.

برخی دیگر تمایل دارند که ترکیب رنگ مو و اکسیدان و واریاسیون را به‌گونه ‌ای استفاده کنند که رنگ موی آنها ماندگارتر باشد و با چند شستشوی ساده پاک نشود. به این ترتیب با توجه به تیره یا روشن بودن طیف رنگی رنگ مو، اکسیدان غلیظ یا رقیق استفاده می شود. برای ترکیب کردن رنگ مو و اکسیدان، معمولاً ظرف مخصوص رنگ باید استفاده شود که از جنس پلاستیک است و یک قلم موی مخصوص رنگ هم نیاز است تا به خوبی این مواد با یکدیگر ترکیب شود.

پس از ترکیب رنگ مو و اکسیدان و واریاسیون یک تا دو دقیقه فرصت بدهید که مخلوط به خوبی با هم یکدست شود. اگر در خانه، خودتان شخصاً موهای خود را رنگ می کنید، این مراحل را دنبال کنید در غیر این صورت از آرایشگر کمک بگیرید.

مهمترین نکات در خرید رنگ مو و اکسیدان و واریاسیون

زمانی که برای خرید رنگ مو مراجعه می‌کنید یک کاتالوگ رنگ در اختیار شما قرار داده می شود. طبق دسته بندی، برخی از این رنگ ها دائمی و ثابت هستند و برخی دیگر در گروه رنگ های فانتزی قرار می‌گیرند. ابتدا مشخص کنید که کدام یک از رنگها را نیاز دارید. ممکن است فروشنده، خرید واریاسیون را به شما پیشنهاد دهد.

ترکیب واریاسیون، ماده ای است که برای ترکیب رنگ مو و اکسیدان به کار می رود و باعث می شود که تارهای مو به رنگ دودی یا طیف رنگ‌ های تیره تبدیل شود. واریاسیون زمانی استفاده می شود که شما بخواهید قرمزی یا نارنجی بودن موهای خود را پوشش دهید. هنگام ترکیب رنگ مو با واریاسیون نیاز به افزایش حجم واریاسیون نیست. تنها مقدار اندکی از آن برای ترکیب کردن رنگ مو و اکسیدان کافی است.

هنگام خرید رنگ مو باید اکسیدان را هم تهیه کنید. اکسیدان با غلظت های متفاوتی وجود دارد. با توجه به ترکیب شیمیایی رنگ مو اکسیدان با غلظت ۳ تا ۱۲ درصد وجود دارد. اگر ترکیب کردن رنگ مو را با رعایت اصول و قوانین رنگ ها و اکسیدان انجام دهید، زیباترین رنگ را خواهید داشت.

در خرید رنگ مو، اکسیدان یا واریاسیون، توجه به قیمت محصولات بسته بندی و اطلاعاتی که نشان دهنده گواهی سلامت و بهداشت محصول است نیز ضرورت دارد.

نکات مهم در ترکیب رنگ مو برای داشتن رنگ های زیباتر

آیا تاکنون به این فکر کرده اید که آرایشگر شما چگونه رنگ مو را با یکدیگر ترکیب می کند تا آرایش موهای شما زیباتر به نظر برسد؟ شاید هم تصمیم دارید که ترکیب رنگ مو را شخصاً در خانه انجام دهید. برای این کار به فروشگاه لوازم آرایش مراجعه می کنید و متوجه می ‌شوید که انتخاب‌ های گسترده‌ای دارید. در کنار خرید رنگ مو، اکسیدان و واریاسیون هم به شما پیشنهاد می شوند و در نهایت، شما گیج و سردرگم هستید که کدام را انتخاب کنید؟!

اگر تجربه ای در رنگ کردن موهای خود ندارید یا نمی دانید که ترکیب رنگ مو باید چگونه باشد، در مراحل اولیه بهتر است از آرایشگر کمک بگیرید.

پیشنهاداتی برای ترکیب رنگ مو

برخی از مشتریان تمایل دارند که رنگ موی قهوه ای تیره داشته باشند، اما سایه زیبایی از قهوه ای شکلاتی هم روی موهای آنها دیده شود. اگر روی موهای خود سایه هایی از رنگ های روشن یا تیره ایجاد کنید، عمق بیشتری به موها خواهید بخشید و در نتیجه آرایش موهای شما زیباتر می شود.

برای ترکیب رنگ مو از دو رنگ مو مخالف، بهتر است درجه تیره و روشن بودن را رعایت کنید. مثلاً برای قهوه ای تیره، بهتر است سایه ای انتخاب کنید که طیف قرمز یا قهوه ای درخشان را روی موی شما به وجود می آورد. ترکیب برخی از انواع رنگ مو با یکدیگر زیبا نخواهد شد؛ به طور مثال ترکیب رنگ سیاه و بلوند، چندان جذاب نمی‌شود.

برخی از پیشنهادها برای ترکیب رنگ مو، زیباترین آرایش مو را به وجود می آورد؛ به طور مثال قهوه ای شکلاتی شماره ۵ با قهوه ای تیره شماره ۳ به مقدار ۳۰ درصد، مخلوط می شود. این دو رنگ، مکمل هم هستند و نمای زیبای را روی موها به وجود می آورند.

با ترتیب کردن رنگ مو، رنگ هایی را روی موهای خود ایجاد می کنید که در شخصیت شما منعکس می شود. سایه های تیره و روشن می تواند عمق خاصی روی موهای شما ایجاد کند و به نوعی معرف رفتار یا سلیقه های درونی شما باشد.

بهتر است هنگام مخلوط کردن سایه رنگ مو، برای اینکه دو سایه کاملاً متضاد را ترکیب کنید، سایه هایی را انتخاب کنید که مکمل هم هستند. سایه های قرمز و قهوه ای مکمل هستند اما رنگ بلوند صرفاً با یک یا دو درجه تیره تر یا روشن تر از همین رنگ، ترکیب می شود.

هنگام ترکیب رنگ مو در کاسه مخصوص رنگ، مطمئن شوید که اجزای به کار رفته در آن نظیر رنگ اصلی مو، اکسیدان، سایه مو و واریاسیون به خوبی با هم مخلوط شده اند.

به طور معمول ۲۴ ساعت پس از اینکه رنگ موهای شما تثبیت شد، می توانید موها را شامپو بزنید.

سخن پایانی

از آن جایی که رنگ کردن مو مهارت و ظرافت های خاصی دارد. باید قبل از اقدام به این کار حتما با رنگ مو و انواع آن، ترکیب کردن رنگ با اکسیدان و واریاسیون، ترکیب درصدهای مربوط به هر رنگ و… آشنا شوید. ما در این مقاله سعی کردیم تا هر یک از این اصطلاحات را شرح داده و به شما در این کار کمک کنیم. داروخانه آنلاین نسخه اول با ارائه انواع محصولات مرتبط با رنگ مو و محصولات مراقبتی پس از رنگ کردن موها و توضیحات موثر در این باره به شما در انتخاب و خریدی آگاهانه کمک می کند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت رخ داده است. از جمله می‌توان به روش‌هایی مانند کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ اشاره کرد. این روش‌ها با تحریک سلول‌های پوست و القای تولید کلاژن و الاستین، باعث کاهش چین و چروک‌های ظریف، بهبود تراکم و ارتجاع پوست می‌شوند. عوارض آن‌ها معمولاً خفیف و گذرا است. قبل از انتخاب هر یک از این روش‌ها، توصیه می‌شود با متخصص پوست مشورت کنید تا با در نظر گرفتن وضعیت پوستتان، مناسب‌ترین روش جوان‌سازی برایتان پیشنهاد شود. در این مقاله، به معرفی جامع و کامل نوآورانه‌ترین روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت می‌پردازیم و مزایا و نحوه انجام آنها را معرفی بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب
کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

پوست به عنوان یک لایه محافظ بدن، نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای است تا سلامت و جوانی خود را حفظ کند. امروزه استفاده از درمان‌ها و فرآورده‌های گیاهی و طبیعی به دلیل کم عارضه بودن، بسیار محبوب شده است. گیاهانی مانند گل محمدی، آلوئه‌ورا و رزماری حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی هستند که با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد، از پوست در برابر پیری زودرس محافظت می‌کنند. همچنین این گیاهان سبب تحریک تولید کلاژن و الاستین شده و با بهبود ساختار پوست، برای درمان چین و چروک‌ها مفیدند. در این مقاله به معرفی کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست می‌پردازیم.

ادامه مطلب
برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

جوان‌سازی پوست، فرایندی چند مرحله‌ای برای بازگرداندن رطوبت، ارتجاع و درخشندگی به پوست است. در ابتدا باید لایه‌های سطحی و آسیب‌دیده پوست برطرف شود تا لایه‌های تازه و سالم ظاهر گردند. امروزه روش‌های متنوع غیرجراحی و جراحی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد. یکی از کلیدی‌ترین مراحل جوان‌سازی پوست، برطرف کردن لایه‌های مرده و آسیب‌دیده پوستی است تا لایه‌های تازه و سالم جایگزین شوند. در این مقاله به بررسی دستگاه‌های جواسازی پوست پیشرفته و خانگی، جوانسازی پوست با سلول‌های بنیادی و تزریق خون می‌پردازیم.

ادامه مطلب
جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوان‌سازی طبیعی پوست در منزل با استفاده از مواد غذایی و روش‌هایی ساده، گزینه‌ای مقرون به صرفه و در دسترس برای همگان است. ماسک‌هایی از میوه‌ها و سبزی‌ها با خاصیت آنتی‌اکسیدانی، پوست مرده و آلودگی‌ها را از بین برده و پوست را تمیز و روشن می‌کنند. همچنین یخ‌درمانی با ماساژ یخ بر روی پوست، گردش خون را بهبود داده و باعث افزایش اکسیژن‌رسانی به سلول‌های پوستی شده که نتیجه آن پوستی شاداب، نرم و جوان است. این روش‌های ساده و خانگی می‌توانند با استمرار، به نرمی، جوانی و زیبایی پوست شما افزوده شوند.

ادامه مطلب
سبد خرید