برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

خواص CALCIUM/ZINC PVM/MA COPOLYMER چیست؟

امروزه انتخاب و خرید محصولات آرایشی و بهداشتی از بین ده ها یا صدها محصول مشابه (با برندها و سازنده های مختلف) که هر کدام ادعا ها و مزیت های خاصی را مطرح می کنند، بسیار دشوار شده است. یکی از راه های شناخت فرآورده ها و پی بردن به کیفیت آنها، آشنایی با ویژگی تک تک اجزای سازنده آن است. در این مقاله با یکی دیگر از مواد سازنده محصولات آرایشی و بهداشتی آشنا می شویم.
خواص CALCIUM/ZINC PVM/MA COPOLYMER

کوپلیمر MA/روی PVM/کلسیم یا CALCIUM/ZINC PVM/MA COPOLYMER یک پلیمر یا کوپلیمر مبتنی بر (پلی) متیل وینیل اتر، انیدرید مالئیک و برخی مونومرهای دیگر است. فرم ظاهری آن به صورت پودر سفید یا مایل به سفید است. منظور از کوپلیمر، پلیمری است که از چندین واحد (بیشتر از دو واحد) مونومر درست شده است.

کاربرد CALCIUM/ZINC PVM/MA COPOLYMER در تولید محصولات آرایشی

کوپلیمر MA/روی PVM/کلسیم جزو گروه اتصال دهنده ­ها (Binders) است که به مخلوط­های پودری اضافه می­گردند. در این صورت به عمل قالب گیری آنها کمک می­کنند. در خمیرها، بایندرها از جدا شدن مواد ثابت و مایع جلوگیری می­نمایند. علاوه بر این، آنها قوام محصولات را تعیین می­کنند. پلیمرهای مصنوعی از جمله بایندرهایی است که به طور گسترده مورد استفاده محصولات آرایشی قرار می­گیرند.
داده­ های حیوانی و انسانی مربوط به استفاده از کوپلیمر پلی وینیل متیل اتر/مالئیک اسید (PVM/MA) در محصولات آرایشی توسط پنل متخصص CIR بررسی شده و ایمن تشخیص داده شده ­است.

کاربرد CALCIUM/ZINC PVM/MA COPOLYMER در تولید محصولات آرایشی چیست؟

عملکرد ماده CALCIUM/ZINC PVM/MA COPOLYMER طبق مقررات آرایشی و بهداشتی شامل موارد زیر است:

  • نقش در فرمولاسیون:
    • BINDING – عامل اتصال اجزاء فرمولاسیون.

ویژگی­های CALCIUM/ZINC PVM/MA COPOLYMER جهت کاربرد در محصولات بهداشتی و آرایشی عبارتند از:

  • اتصال اجزاء فرمولاسیون: عملکرد این ماده در لوازم آرایشی و بهداشتی آن است که انسجام محصولات پودری را تضمین می­کند.
  • فرم دهنده: این کوپلیمر و نمک­ها و استرهای مربوط به آن در لوازم آرایشی و بهداشتی به طور کلی به عنوان چسباننده، فرم دهنده فیلم و فیکساتور مو استفاده می­شوند.
  • چسب دندان: از این ماده در ترکیبات چسب دندان مصنوعی استفاده می­شود که با اضافه کردن عصاره نعنا احساس خنکی و تمیزی می­دهد. این ترکیب با ارائه مراقبت عالی از پروتز دندان، مزه غذا را مختل نمی­کند. همچنین باعث تناسب عالی و نگه داشتن محکم و طولانی دندان مصنوعی می­شود. بنابراین شما این اعتماد به نفس را دارید که هر چه بخواهید می­توانید بخورید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای یا ساوپالمتو یک درخت نخل کوتاه، بومی مناطق جنوب شرقی آمریکای شمالی است. نخل اره ای برای درمان بزرگی پروستات، بهبود عملکرد دستگاه ادراری و افزایش رشد مو استفاده می‌شود. برخی نیز از مکمل این گیاه برای تقویت میل جنسی، افزایش باروری و کاهش التهاب استفاده می‌کنند و نتایج آخرین تحقیقات اثرات ضد سرطانی آن را تایید کرده‌اند.

ادامه مطلب
انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب برای دندان اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان ایفا می کند. انتخاب صحیح مسواک می تواند از بروز بیماری های لثه و پوسیدگی دندان پیشگیری کرده و در نتیجه به تقویت سلامت کلی بدن کمک شایانی نماید. انتخاب مسواک با اندازه، شکل و سفتی مناسب برای هر فرد، می تواند به تمیز کردن کامل و موثر دندان ها و لثه ها کمک کند. مسواک های با موهای نرم، به لثه ها آسیب نمی رسانند و در عین حال قادر به حذف پلاک و جرم دندانی هستند.

ادامه مطلب
درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

انواع رو‌ش‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندان وجود دارد. حساسیت دندان، یک مشکل شایع است که با استفاده از مسواک مناسب، خمیر دندان ضدحساسیت و روش‌های دندان پزشکی قابل کنترل است. در کنار این روش‌ها درمان‌های خانگی مانند استفاده از سیر، زردچوبه، محلول آب و نمک و… وجود دارد که با از بین بردن باکتری‌های دهان و همچنین کاهش التهاب لثه به رفع حساسیت دندانی کمک می‌کنند.

ادامه مطلب
خمیر دندان ضدحساسیت

خمیر دندان ضدحساسیت

خمیردندان‌های ضدحساسیت دارای ترکیباتی هستند که می‌توانند در کاهش حساسیت دندان‌ها نقش مهمی ایفا کنند. این محصولات حاوی مواد مسدودکننده‌ای هستند که قادرند مجاری میکروسکوپی موجود در دندان، که به بافت‌های حساس آن متصل می‌شوند، را مسدود کنند. این فرایند از انتقال محرک‌های دردناک مانند سرما، گرما یا اسیدهای موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها به عصب دندان جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، احساس درد و حساسیت دندان کاهش می‌یابد. با این وجود، باید توجه داشت که خمیردندان‌های ضدحساسیت تنها برای درمان حساسیت‌های خفیف تا متوسط دندان مناسب هستند و نمی‌توانند جایگزین درمان‌های پزشکی و تخصصی برای حساسیت‌های شدیدتر باشند. در مواردی که حساسیت دندان شدید است، ممکن است نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تری مانند پر کردن، ترمیم یا روکش دندان باشد.

ادامه مطلب
سبد خرید