برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

عصاره شاهی سوئیسی

امروزه انتخاب و خرید محصولات آرایشی و بهداشتی از بین ده‌ها یا صدها محصول مشابه (با برندها و سازنده های مختلف) که هر کدام ادعاها و مزیت‌های خاصی را مطرح می‌‌کنند، بسیاردشوارشده است. یکی از راه‌های شناخت فرآورده‌ها و پی‌بردن به کیفیت آنها، آشنایی با ویژگی‌ تک‌تک اجزای سازنده آن است. در این مقاله با یکی دیگراز مواد سازنده محصولات آرایشی و بهداشتی آشنا می شویم.
LEPIDIUM SATIVUM SPROUT EXTRACT

عصاره شاهی سوئیسی چیست؟

عصاره شاهی سوئیسی یا LEPIDIUM SATIVUM SPROUT EXTRACT یک عصاره خوراکی سرشار از ویتامین های A، C و K است. شاهی سوئیسی که به نام شاهی باغی یا ترتیزک نیز معروف است، یک گیاه خوراکی معطر و کمی تند می باشد. پرورش این گونه گیاهی که برخی بومی ایران و برخی بومی اتیوپی می دانند، قرن ها پیش در غرب اروپا گسترش یافته است. در حال حاضر گیاه شاهی علاوه بر ایران در اروپای مناطق مدیترانه ای، آسیا و آمریکا کشت می شود. طرز تهیه عصاره شاهی آن است که پس از خشک کردن برگ های گیاه در دمای محیط با روش تقطیر، اسانس آن گرفته می شود. سپس عصاره
آن به صورت یک لایه روغنی به رنگ زرد روشن بدست می آید.

 LEPIDIUM SATIVUM SPROUT EXTRACT

تجزیه و شناسایی ترکیب های عصاره شاهی باغی نشان داده که از مواد مختلفی تشکیل شده که اثرات مفید و متعددی بر روی پوست دارد. در بسیاری از کشورها این عصاره در طب گیاهی برای اثر ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی و کاهش التهاب به کار می رود. طی مطالعاتی که در هند انجام شده، نشان داده اند که عصاره شاهی از خواص مفیدی برای درمان چند نوع بیماری و ترمیم شکستگی برخوردار است.

کاربرد LEPIDIUM SATIVUM SPROUT EXTRACT در محصولات مراقبت از پوست چیست؟

در آزمایشات بالینی اثبات شده که LEPIDIUM SATIVUM SPROUT EXTRACT سرشار از ماده روشن کننده طبیعی سولفورافان است که با تنظیم فعالیت آنزیم تیروزیناز، تولید ملانین را کاهش می دهد.
کمپلکس این عصاره در واکنش با ملانین، به طور موثر تعداد رنگدانه ها را مهار می کند. در اینصورت، چهره را روشن تر و درخشان تر نشان می دهد و از تشکیل رنگدانه در آینده جلوگیری می کند.
این کمپلکس همچنین اثرات عوامل استرس زا در روز را کاهش می دهد. عصاره شاهی سوئیسی یک عامل سم‌زدایی کامل است که آنزیم‌های سم‌زدایی فاز دوم را فعال می‌کند. همچنین آلاینده‌ها، آلرژن‌ها یا موادی که باعث حساسیت می شوند و مواد واکنش‌دهنده را از پوست حذف می‌کند. این عصاره از تاثیرات ضد پیری قابل توجهی نیز برخوردار است.

مراجع:

https://inci.guide/plant-extracts-derivatives/swiss-cress-sprout-
extract#:~:text=Lepidium%20Sativum%20extract%20is%20a,a%20significant%20a
nti%2Daging%20effect.
https://niance.com/ingredients/lepidium-sativum-sprout-extract/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7113932/#:~:text=It%20is%20wi
dely%20used%20as,%5B5%5D%20diuretic%2C%20etc.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای یا ساوپالمتو یک درخت نخل کوتاه، بومی مناطق جنوب شرقی آمریکای شمالی است. نخل اره ای برای درمان بزرگی پروستات، بهبود عملکرد دستگاه ادراری و افزایش رشد مو استفاده می‌شود. برخی نیز از مکمل این گیاه برای تقویت میل جنسی، افزایش باروری و کاهش التهاب استفاده می‌کنند و نتایج آخرین تحقیقات اثرات ضد سرطانی آن را تایید کرده‌اند.

ادامه مطلب
انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب برای دندان اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان ایفا می کند. انتخاب صحیح مسواک می تواند از بروز بیماری های لثه و پوسیدگی دندان پیشگیری کرده و در نتیجه به تقویت سلامت کلی بدن کمک شایانی نماید. انتخاب مسواک با اندازه، شکل و سفتی مناسب برای هر فرد، می تواند به تمیز کردن کامل و موثر دندان ها و لثه ها کمک کند. مسواک های با موهای نرم، به لثه ها آسیب نمی رسانند و در عین حال قادر به حذف پلاک و جرم دندانی هستند.

ادامه مطلب
درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

انواع رو‌ش‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندان وجود دارد. حساسیت دندان، یک مشکل شایع است که با استفاده از مسواک مناسب، خمیر دندان ضدحساسیت و روش‌های دندان پزشکی قابل کنترل است. در کنار این روش‌ها درمان‌های خانگی مانند استفاده از سیر، زردچوبه، محلول آب و نمک و… وجود دارد که با از بین بردن باکتری‌های دهان و همچنین کاهش التهاب لثه به رفع حساسیت دندانی کمک می‌کنند.

ادامه مطلب
خمیر دندان ضدحساسیت

خمیر دندان ضدحساسیت

خمیردندان‌های ضدحساسیت دارای ترکیباتی هستند که می‌توانند در کاهش حساسیت دندان‌ها نقش مهمی ایفا کنند. این محصولات حاوی مواد مسدودکننده‌ای هستند که قادرند مجاری میکروسکوپی موجود در دندان، که به بافت‌های حساس آن متصل می‌شوند، را مسدود کنند. این فرایند از انتقال محرک‌های دردناک مانند سرما، گرما یا اسیدهای موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها به عصب دندان جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، احساس درد و حساسیت دندان کاهش می‌یابد. با این وجود، باید توجه داشت که خمیردندان‌های ضدحساسیت تنها برای درمان حساسیت‌های خفیف تا متوسط دندان مناسب هستند و نمی‌توانند جایگزین درمان‌های پزشکی و تخصصی برای حساسیت‌های شدیدتر باشند. در مواردی که حساسیت دندان شدید است، ممکن است نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تری مانند پر کردن، ترمیم یا روکش دندان باشد.

ادامه مطلب
سبد خرید