برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

معرفی کامل POLYQUATERNIUM-10

امروزه انتخاب و خرید محصولات آرایشی و بهداشتی از بین ده ‌ها یا صد ها محصول مشابه (با برند ها و سازنده های مختلف) که هر کدام ادعا ها و مزیت ‌های خاصی را مطرح می ‌‌کنند، بسیار دشوار شده است. یکی از راه ‌های شناخت فرآورده‌ ها و پی ‌بردن به کیفیت آنها، آشنایی با ویژگی‌ تک‌ تک اجزای سازنده آن است. در این مقاله با یکی دیگر از مواد سازنده محصولات آرایشی و بهداشتی آشنا می شویم.

POLYQUATERNIUM-10 یک ترکیب شیمیایی است که از هیدروکسی اتیل سلولز تولید می‌شود. عمده استفاده این محصول در فراورده‌های آرایشی و بهداشتی است. این ماده دارای چهار یون آمونیوم است که در هر فراورده درصد بسیار کمی از این ماده استفاده می‌شود. بر اساس آزمایشات و تست‌هایی که روی این ماده انجام شده درجه سمیت آن بسیار پایین است.

پلی کواترنیوم-10 چیست؟

پلی کواترنیوم-10 به انگلیسی POLYQUATERNIUM-10 یک پودر گرانولی سفید رنگ است که بوی خاص امین دارد. در فراورده‌های آرایشی و بهداشتی از این ماده به عنوان حجم دهنده و نرم‌کننده در غلظت‌های 1/. تا 5 درصد استفاده می‌شود و اگر بیش از 5 درصد از این ترکیب استفاده شود درجه سمیت آن بیشتر می‌شود.

ایمنی POLYQUATERNIUM-10

مواد شیمیایی زمانی مضر و خطرناک هستند که جذب پوست شوند. بر اساس آزمایشاتی که روی POLYQUATERNIUM-10 انجام شده نشان می‌دهد که بافت کراتین پوست تا حد ضعیفی این ماده را جذب می‌کند و دارای درصد سمیت بسیار کمی است.

معمولاً استفاده از این ماده تا غلظت 5 درصد مشکل ساز نیست اما اگر به بیش از 5 درصد برسد می‌تواند باعث حساسیت در پوست و چشم شود. معمولاً در بیشتر لوازم آرایشی و بهداشتی برای جلوگیری از بروز حساسیت از غلظت 2 درصد استفاده می‌شود.

ویژگی‌های POLYQUATERNIUM-10

  • POLYQUATERNIUM-10 یک پلیمر با سطح فعال کاتیونی است که جذب آن از طریق سطوح کراتین است.
  • این ماده به صورت بیولوژیکی با استفاده از میکروارگانیسم‌ها قابل تجزیه است.
  • برای پایداری این ماده از ترکیبات دیگری از قبیل اتیل الکل یا پروپیلن گلیکول استفاده می‌شود.
  • پلی کواترنیوم 10 در PH محدوده 4 تا 8 پایدار است.

ویژگی ها و کاربردهای پلی کواترنیوم-10 POLYQUATERNIUM-10

کاربردهای این ماده

در درجه اول عمده کاربرد POLYQUATERNIUM-10 در صنعت لوازم آرایشی است. این ماده در غلظت‌های حداکثر استاندارد در محصولات پاک‌کننده پوست، مراقبت از مو و مرطوب‌کننده پوست استفاده می‌شود. در هر محصول آرایشی باید غلظت استفاده در بازه مجاز باشد. با توجه به اینکه این ماده صد درصد خالص نیست در نتیجه بهتر است از مقادیری که توسط سازمان غذا و دارو تعریف شده است در محصولات مختلف استفاده کرد. محصولات مراقبتی که حاوی این ماده هستند نباید مدت زمان زیادی روی پوست یا مو بمانند و باید بلافاصله شسته شوند. اما مرطوب‌کننده ها و نرم‌کننده می‌توانند مدت زمان زیادی روی پوست باقی بمانند.

منبع:

https://cosmetics.specialchem.com

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای (Saw Palmetto) چیست و چه خواصی دارد

نخل اره ای یا ساوپالمتو یک درخت نخل کوتاه، بومی مناطق جنوب شرقی آمریکای شمالی است. نخل اره ای برای درمان بزرگی پروستات، بهبود عملکرد دستگاه ادراری و افزایش رشد مو استفاده می‌شود. برخی نیز از مکمل این گیاه برای تقویت میل جنسی، افزایش باروری و کاهش التهاب استفاده می‌کنند و نتایج آخرین تحقیقات اثرات ضد سرطانی آن را تایید کرده‌اند.

ادامه مطلب
انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب دندان شما

انتخاب مسواک مناسب برای دندان اهمیت بسیار زیادی دارد و نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان ایفا می کند. انتخاب صحیح مسواک می تواند از بروز بیماری های لثه و پوسیدگی دندان پیشگیری کرده و در نتیجه به تقویت سلامت کلی بدن کمک شایانی نماید. انتخاب مسواک با اندازه، شکل و سفتی مناسب برای هر فرد، می تواند به تمیز کردن کامل و موثر دندان ها و لثه ها کمک کند. مسواک های با موهای نرم، به لثه ها آسیب نمی رسانند و در عین حال قادر به حذف پلاک و جرم دندانی هستند.

ادامه مطلب
درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

درمان‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندانی

انواع رو‌ش‌های خانگی برای کاهش حساسیت دندان وجود دارد. حساسیت دندان، یک مشکل شایع است که با استفاده از مسواک مناسب، خمیر دندان ضدحساسیت و روش‌های دندان پزشکی قابل کنترل است. در کنار این روش‌ها درمان‌های خانگی مانند استفاده از سیر، زردچوبه، محلول آب و نمک و… وجود دارد که با از بین بردن باکتری‌های دهان و همچنین کاهش التهاب لثه به رفع حساسیت دندانی کمک می‌کنند.

ادامه مطلب
خمیر دندان ضدحساسیت

خمیر دندان ضدحساسیت

خمیردندان‌های ضدحساسیت دارای ترکیباتی هستند که می‌توانند در کاهش حساسیت دندان‌ها نقش مهمی ایفا کنند. این محصولات حاوی مواد مسدودکننده‌ای هستند که قادرند مجاری میکروسکوپی موجود در دندان، که به بافت‌های حساس آن متصل می‌شوند، را مسدود کنند. این فرایند از انتقال محرک‌های دردناک مانند سرما، گرما یا اسیدهای موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها به عصب دندان جلوگیری می‌کند. به این ترتیب، احساس درد و حساسیت دندان کاهش می‌یابد. با این وجود، باید توجه داشت که خمیردندان‌های ضدحساسیت تنها برای درمان حساسیت‌های خفیف تا متوسط دندان مناسب هستند و نمی‌توانند جایگزین درمان‌های پزشکی و تخصصی برای حساسیت‌های شدیدتر باشند. در مواردی که حساسیت دندان شدید است، ممکن است نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تری مانند پر کردن، ترمیم یا روکش دندان باشد.

ادامه مطلب
سبد خرید