برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

آشنایی با انواع شامپوهای مخصوص موی مجعد

داشتن موهای فر و مجعد نه تنها می تواند نوع موهای ذاتی شخص باشد بلکه به عنوان یکی از انتخاب هایی است که برخی افراد برای تغییر در ظاهر و زیباتر شدن خواهند داشت. موهای مجعد و فر زیبایی و نمای زیبایی به صورت می دهد ولی سختی ها و مراقبت های مخصوص داشته و گاهی دارنده این نوع از موها را دچار خستگی و کلافگی می کند. سخت شانه کردن مو، رنگ و دکلره کردن آن، انتخاب شامپو و ... همه از سختی های این نوع مواست. در این مقاله سعی شده تا با موهای فر و نحوه مراقبت از آن و همچنین انتخاب شامپوهای مناسب آن، اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. با مطالعه این مطلب و دقت در ترکیبات موجود در شامپوها و خرید درست و به جا، می توانید تعدادی از مشکلات مربوط به موهای فر و مجعد را کاهش دهید.
موی فر و مجعد

عموما بسیاری از خانم ها و آقایانی که دارای موهای مجعد و فر می باشند، بسیار روی موهای خود حساس هستند. به همین دلیل به دنبال بهترین شامپو مخصوص موی مجعد هستند تا هم فرم موهایشان حفظ شود و هم موهایشان وز نگردد.

ما در این مقاله به بررسی انواع این شامپوها می پردازیم. در این میان خیلی از افراد برای داشتن موهای مجعد و فر، هزینه های زیادی را صرف می کنند تا موهایشان را به این شکل درآورند و به همین دلیل روی انتخاب یک شامپو مخصوص موی مجعد حساس می باشند.

این اشخاص ابتدا تمام ویژگی های آن را در نظر می گیرندزیرا ابتدا باید جنس موهای خود را با استفاده از مشاوره افراد متخصص تشخیص دهند و سپس با استفاده از آن به دنبال یک شامپو مخصوص موی مجعد مناسب و مقرون به صرفه با بهترین برند بروند.

ویژگی های بهترین شامپو مخصوص موی مجعد

یک شامپو مناسب باید در هنگام شست و شو هم موها را کاملا تمیز کند و هم آبرسانی خوبی به این نوع موها که اغلب خشک می باشند و از رطوبت کمی برخوردار هستند، داشته باشد.

این شامپوها باید بعد از شست و شو از وز شدن موها و خشک شدن آن ها جلوگیری کند و حالت اولیه موها را حفظ کند.

فاقد سیلیکون و الکل

انواع شامپو مخصوص موی مجعد که انتخاب می کنیم باید فاقد سیلیکون و الکل باشند تا به پوست سر آسیبی وارد نکنند. این ویژگی از خشکی بیشتر موها و ایجاد شوره سر، التهابات پوستی و … جلوگیری می کند. زیرا افزایش خشکی موها منجر به پف کردن و وز شدن موهای مجعد می شود.

آبرسان های گیاهی

شامپوی مخصوص موی مجعد که انتخاب می کنیم باید دارای آبرسان های گیاهی قوی باشند. با PH مو های طبیعی همخوانی داشته باشند و از ریزش مو هم جلوگیری کنند. همچنین در کنار آن ها به تقویت ریشه و ساقه مو ها نیز بپردازند.

بهترین شامپو برای این نوع از موها باید دارای  PH4 یا 5 باشد. به علاوه، این نوع از شامپوها باید دارای مواد شیمیایی اسیدی ضعیفی باشند تا فر موها باز نشوند.

ویتامین ها

ناگفته نماند که افرادی که دارای موهای مجعد می باشند برای آراستن و مرتب کردن موهای خود، عموما نسبت به بقیه بیشتر از دستگاه های حرارتی استفاده می کنند که این کار سبب خشک شدن بیشتر موها نیز می شود.

به همین دلیل شامپوی انتخابی آن ها باید شامپو مخصوص موی مجعد و موهای خشک باشد. انواع این شامپوها باید حتما دارای ویتامین های A  و E باشند و در ترکیبات آن ها از مواد شیمیایی که سبب خشکی بیشتر و وز شدن موها نیز می شود، استفاده نشده باشد.

فیبر

این نوع شامپو مخصوص موی مجعد باید دارای فیبر قوی باشند تا به عمق ریشه مو نفوذ کند. این شامپوها باید دارای عصاره های گیاهی مانند رزماری و جوجوبا باشند تا به نرمی موها کمک کنند و جلو وز شدن آنها را بگیرند. همچنین ناگفته نماند که چون رنگ کردن مداوم این نوع از موها سبب خشکی و وز شدن بیشتر آن ها می شود.

در نتیجه بهتر است از نوع شامپو مخصوص موی مجعدی استفاده شود که مخصوص موهای رنگ شده است. برخی از این شامپو ها که دارای روغن پسته می باشند، می توانند این وظیفه را به خوبی انجام دهند.

باز کننده گره های مو

انواع شامپو مخصوص موی مجعد باید قابلیت باز کردن گره خوردگی موها را  را نیز داشته باشند. زیرا شانه زدن این نوع از موها سخت است و به علت خشک بودنشان بسیار دچار گره خوردگی می شوند.

این شامپو باید حالت فر و موج دار بودن موها را حفظ کنند و در کنار آن از ترکیباتی ساخته شده باشند که موها را نرم و لطیف و ظاهر آنها را درخشنده و براق کنند.

برخی از آقایان و خانم ها هر روز به خصوص در فصل تابستان مایل به دوش گرفتن می باشند.

به همین دلیل باید از انواع شامپوهایی که مناسب مصرف روزانه بوده و فر موهایشان را از بین نمی برد و باعث خشکی و وز شدن آن ها نمی شود، استفاده کنند.

نرم کننده ها

لازم به ذکر است که این نوع از موها نباید از هر شامپویی استفاده کنند و حتما برای حفظ شدن فرم موهایشان باید از شامپو مخصوص موی مجعد استفاده کنند.

افراد مصرف کننده از انواع شامپو مخصوص موی مجعد بهتر است بعد از هر شست و شو حتما برای ترمیم بهتر موهایشان از انواع نرم کننده ها استفاده کنند تا از خشکی موهایشان جلوگیری شود.

ترکیبات انواع شامپو مخصوص موی مجعد

در هنگام خرید این نوع از شامپو ها حتما باید به مطالعه برچسب و یا کاتالوگ آن ها بپردازیم و از ترکیباتشان آگاهی پیدا کنیم تا به موهایمان آسیبی وارد نکند. نخست اینکه شامپویی که می خریم حتما باید فاقد ترکیباتی مانند پارابن،  فتالات، الکل و سیلیکون باشد تا به موها آسیبی وارد نکند.

سورفکتانت

لزوما شامپویی که کف نمی کند و مقدارش کف آن کمتر است شامپوی بدی نمی باشد بلکه مقدار مواد شیمیایی سورفکتانت دسته آنیونی آن کم است.

وجود این مواد شیمیایی در انواع شامپو مخصوص موی مجعد می تواند ایجاد کف زیاد کند و موها را کاملا تمیز کند.اما در مقابل آسیب زیادی هم به موهای مجعد وارد می کند و آن ها را شکننده و آسیب پذیر می کند و سبب خشکی بیش از حد آن ها می شود.

پس باید به مقدار و دوز استفاده شده این ماده در شامپو مخصوص موی مجعدی که خریداری می کنیم دقت کنیم.

بهترین نوع این شامپوها، نوعی از آن است که از این ماده در ترکیب با  مواد شیمیایی آمفوتریک و غیر یونی استفاده کرده باشد، این نوع از شامپوها هم موها را کاملا تمیز می کنند و انواع آلودگی ها مانند چربی موها و گرد و خاک را از آن ها پاک می کنند و هم آسیب زیادی به موها وارد نمی کنند.

عصاره های گیاهی و روغن های گیاهی

انواع شامپو مخصوص موی مجعد که دارای ترکیبات و عصاره های گیاهی و روغن های گیاهی و آبزیان مانند روغن های بابونه، آلوئه ورا و خاویار می باشند بسیار مناسب هستند.

چون هم موها را نرم می کنند و هم سبب حفظ رطوبت آنها می شوند و از پف کردن موها نیز جلوگیری می کنند.

به طور کلی بهتر است روی برچسب انواع این شامپوها با این ویژگی دقت کنیم که اگر در تولیدش از موادی همچون سدیم لوریل، متیل کوکوئیل، گلوکز، سارکوزینات استفاده کرده است، خریداری کنیم.

چون این مواد جزء سورفکتانت های ملایم هستند و اصولا به موها آسیبی وارد نمی کنند و بیش از حد چربی پوست سر را از بین نمی برند.

اما باید از انواع شامپو مخصوص موی مجعدی که دارای سورفکتانت های قوی مانند انواع سولفات ها هستند کمتر استفاده شود تا در طولانی مدت از  آسیب موها و خشکی آن ها جلوگیری شود.

ویتامین ها و پروتئین ها

البته در این میان وجود موادی که سبب سلامت موها و شادابی و طراوت آن ها نیز می شود، الزامی می باشد. برخی از این مواد شامل انواع پنتنول، ویتامین ها و پروتئین های گندم و ابریشم، گلیسیرین، عصاره های گیاهی و .. است.

چون این ترکیبات می توانند به افزایش مقاومت موها و حفظ رطوبت آنها کمک کنند. این ترکیبات سبب می شوند تا از ایجاد موخوره در موها، شکننده شدن، وز شدن و خشک شدن بیش از حد آن ها جلوگیری شود و مواد مغذی مورد نیاز به موها برسد.

انواع شامپو مخصوص موی مجعد انتخابی ما بهتر است دارای مواد آبرسان و مرطوب کننده ای مانند روغن نارگیل، گیاهان آفریقایی و آلوئه ورا نیز باشند.

معرفی برخی از بهترین برندهای انواع شامپو مخصوص موی مجعد

در بازار ایران انواع مختلفی از شامپو مخصوص موی مجعد خارجی و ایرانی وجود دارد که هر کدام دارای ترکیبات متفاوتی می باشند و می توانند به خوبی از انواع موهای مجعد و فر مراقبت کنند.

برخی از این شامپوها شامل انواع شامپو مخصوص موی مجعد پنتن،  فولیکا، ایوروشه، ملونی، بایونسن، اینسایت، داو، آوینو، کانتو و … می باشد.

انواع این شامپوها دارای آنتی اکسیدان های تقویت کننده مو و فاقد سورفکتانت های قوی و مضر برای موها می باشند.

در هنگام استفاده از انواع این شامپو ها با این ویژگی بهتر است ابتدا کمی موها را خیس کنیم و سپس از این نوع شامپوها استفاده شود و اجازه دهیم بعد از کمی ماساژ کف آن ها روی موها باقی بماند تا مواد موجود در شامپوها تاثیر خود را بگذارند.

معرفی چندین روش مراقبتی از موهای مجعد و فر

افرادی که دارای موهای مجعد می باشند بهتر است کمتر در معرض نور آفتاب نور ماورا بنفش خورشید قرار بگیرند.

زیرا موهایشان خشک تر می شود و چربی آنها تحلیل می رود. این افراد باید کمتر از رنگ مو و مواد شیمیایی برای آراستن موهای خود استفاده کنند و بیشتر از مواد و عصاره های گیاهی برای لطافت و نرمی موهای خود استفاده کنند.

افرادی که دارای موهای فر و مجعد می باشند باید در هنگام انتخاب شامپو مخصوص موی مجعد دقت کنند. به نکاتی مانند مدت زمان استفاده از این شامپو و اینکه در هفته چند بار می توان از آن استفاده کرد تا سبب خشکی بیش از حد و از بین بردن حالت اصلی موها نگردند.

این افراد باید از ایجاد موخوره در موها جلوگیری کنند و هر چند وقت سر موهای خود را بچینند. استفاده زیاد از دستگاه های حرارتی هم سبب خشک شدن این نوع از موها می گردد و آنها را آسیب پذیر می کند.

سخن پایانی

شاید یکی از علت هایی که افراد غالبا در خرید و انتخاب محصولات مراقبت از مو به ویژه شامپو دچار سردر گمی هستند، وجود موهای فر و مجعد است.

برخی از افراد به داشتن این نوع مو خوشحال و راضی هستند ولی بیشتر افراد تحت تاثیر متدهای جدید آرایشی برای صاف کردن و لختی مو و همچنین سادگی  در مراقبت، از داشتن همچین موهایی کلافه هستند.

ناگفته نماند که موهای مجعد و فر در کنار زیبایی که دارند، مراقبت کردن، شانه زدن، رنگ کردن و … برای آن ها قدری مشکل ساز و سخت تر است.

به همین دلیل ما در “داروخانه آنلاین نسخه اول” انواع نرم کننده ها و شامپوهای مخصوص موهای مجعد را ارئه کردیم تا شما را از این سردرگمی نجات دهیم.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت رخ داده است. از جمله می‌توان به روش‌هایی مانند کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ اشاره کرد. این روش‌ها با تحریک سلول‌های پوست و القای تولید کلاژن و الاستین، باعث کاهش چین و چروک‌های ظریف، بهبود تراکم و ارتجاع پوست می‌شوند. عوارض آن‌ها معمولاً خفیف و گذرا است. قبل از انتخاب هر یک از این روش‌ها، توصیه می‌شود با متخصص پوست مشورت کنید تا با در نظر گرفتن وضعیت پوستتان، مناسب‌ترین روش جوان‌سازی برایتان پیشنهاد شود. در این مقاله، به معرفی جامع و کامل نوآورانه‌ترین روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت می‌پردازیم و مزایا و نحوه انجام آنها را معرفی بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب
کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

پوست به عنوان یک لایه محافظ بدن، نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای است تا سلامت و جوانی خود را حفظ کند. امروزه استفاده از درمان‌ها و فرآورده‌های گیاهی و طبیعی به دلیل کم عارضه بودن، بسیار محبوب شده است. گیاهانی مانند گل محمدی، آلوئه‌ورا و رزماری حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی هستند که با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد، از پوست در برابر پیری زودرس محافظت می‌کنند. همچنین این گیاهان سبب تحریک تولید کلاژن و الاستین شده و با بهبود ساختار پوست، برای درمان چین و چروک‌ها مفیدند. در این مقاله به معرفی کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست می‌پردازیم.

ادامه مطلب
برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

جوان‌سازی پوست، فرایندی چند مرحله‌ای برای بازگرداندن رطوبت، ارتجاع و درخشندگی به پوست است. در ابتدا باید لایه‌های سطحی و آسیب‌دیده پوست برطرف شود تا لایه‌های تازه و سالم ظاهر گردند. امروزه روش‌های متنوع غیرجراحی و جراحی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد. یکی از کلیدی‌ترین مراحل جوان‌سازی پوست، برطرف کردن لایه‌های مرده و آسیب‌دیده پوستی است تا لایه‌های تازه و سالم جایگزین شوند. در این مقاله به بررسی دستگاه‌های جواسازی پوست پیشرفته و خانگی، جوانسازی پوست با سلول‌های بنیادی و تزریق خون می‌پردازیم.

ادامه مطلب
جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوان‌سازی طبیعی پوست در منزل با استفاده از مواد غذایی و روش‌هایی ساده، گزینه‌ای مقرون به صرفه و در دسترس برای همگان است. ماسک‌هایی از میوه‌ها و سبزی‌ها با خاصیت آنتی‌اکسیدانی، پوست مرده و آلودگی‌ها را از بین برده و پوست را تمیز و روشن می‌کنند. همچنین یخ‌درمانی با ماساژ یخ بر روی پوست، گردش خون را بهبود داده و باعث افزایش اکسیژن‌رسانی به سلول‌های پوستی شده که نتیجه آن پوستی شاداب، نرم و جوان است. این روش‌های ساده و خانگی می‌توانند با استمرار، به نرمی، جوانی و زیبایی پوست شما افزوده شوند.

ادامه مطلب
سبد خرید