چگونه از کانسیلر آرایشی استفاده کنیم؟

کانسیلر آرایشی یکی از پرکاربردترین انواع لوازم آرایش صورت است که بسیار مورد توجه قرار دارند؛ به ویژه برای افرادی که تمایل دارند برخی از نقاط صورت خود را روشن تر یا تیره تر جلوه دهند. خوشبختانه لوازم آرایشی صورت با کیفیت بسیار بالا در دسترس است. انواع کانسیلر برای آرایش صورت به صورت مایع یا ژله ای شکل، در طیف رنگ های تیره و روشن، فرصتی را فراهم می‌آورند تا چهره شما زیباتر باشد.

در حقیقت، مهمترین نقش کانسیلر آرایشی، پوشاندن جای لکه، جوش صورت و ناهمواری ها می باشد و می تواند منافذ پوست را به‌ خوبی بپوشاند. کانسیلر برای درخشان کردن صورت و تثبیت برخی از مواد آرایشی توصیه می شود. استفاده از کانسیلر آرایشی برای آرایش روزمره، آرایش مراسم و حتی آرایش عروس ابزار مفید است.

اگر شما هم تمایل دارید کانسیلر را خریداری کنید و بدانید که چگونه می توانید از آن برای زیباتر شدن چهره خود استفاده کنید، در این مطلب به نحوه انتخاب یک کانسیلر مناسب و روش استفاده آن اشاره می‌کنیم. تمام مراحل را دنبال کنید و مطمئن باشید که در نهایت، چهره شما جذاب تر خواهد شد.

مهمترین نکات در خرید و استفاده از کانسیلر آرایشی

مرحله اول: کانسیلر آرایشی را در رنگ مناسب انتخاب کنید

در مرحله اول برای خرید بهترین کانسیلر برای آرایش صورت باید به رنگ های مختلف و برندهایی که در بازار وجود دارد دقت کنید. برای اینکه رنگ مناسب کانسیلر را برای پوست خود انتخاب کنید، ابتدا شرایط پوست خود را تجزیه و تحلیل نمایید. آیا با خرید کانسیلر می‌خواهید جوش ها و لکه های صورت را بپوشانید؟ آیا قصد زیباتر کردن اطراف چشم ها را دارید و می خواهید دایره های تیره رنگ زیر چشم ها را پوشش دهید؟ اگر به این چنین سوالاتی پاسخ دهید، هدف خود را از خرید کانسیلر آرایشی مشخص نموده؛ سپس طیف رنگ ها را بررسی کنید و همچنین رنگی را انتخاب کنید که با پوست شما همسان باشد.

در فروشگاه لوازم آرایشی، کانسیلرهای آرایشی به صورت تستی وجود دارد. اگر کانسیلر به صورت رنگ زرد باشد، می‌تواند صورت شما را پس از آرایش کردن، درخشان تر نشان دهد. برخی دیگر از انواع کانسیلرها می توانند جای جوش و لکه های شدید پوستی را بپوشانند. اگر رنگ کانسیلر به سمت نارنجی یا قرمز باشد، بهتر است برای پوشاندن لکه های تیره رنگ صورت استفاده شود. به طور مثال دایره های تیره رنگ زیر چشم، با این نوع کانسیلر قابل پوشش هستند.

به طور کلی برای آرایش صورت از کانسیلر آرایشی یک تا دو درجه سبک تر از رنگ پوست طبیعی خود استفاده کنید. اینکه ماهیت پوست شما به خنک باشد یا گرم، می‌تواند در انتخاب سایه روشن یا تیره از کانسیلر به شما کمک کند. اگر می خواهید این لوازم آرایشی را تست کنید، روی پوست دست خود امتحان کنید تا بهتر تصمیم بگیرید.

انواع کانسیلر آرایشی در بازار وجود دارند. برخی از آنها به صورت کرم و برخی دیگر به صورت مدادی وجود دارند. اگر می خواهید منافذ پوست را بپوشانید، بهتر است از کانسیلر آرایش صورت  به شکل کرم و چسبنده استفاده کنید.

مرحله دوم: قبل از استفاده از کانسیلر، صورت خود را کاملاً بشویید

قبل از اینکه کانسیلر آرایشی را استفاده کنید باید صورت خود را از هرگونه چربی و آلودگی پاک کنید. بهتر است یک پاک کننده ملایم استفاده کنید و پس از آن که صورت را خشک کردید، مرطوب کننده بزنید. سعی کنید با کرم ها، سطح صورت خود را یکدست کنید.

مرحله سوم: از کانسیلر آرایشی در نقاط مختلف صورت خود استفاده کنید

اکنون زمان آن رسیده است که از کانسیلر آرایشی استفاده کنید. با استفاده از یک برس یا سر کانسیلر، محوطه زیر چشم خود را در قسمت تیره، پوشش دهید. سعی کنید ابتدا خطوط مثلثی شکل را با زاویه رسم کنید و سپس اطراف چشم را به طور کامل در همان زوایا پوشش دهید. در نواحی مختلف باید خط کانسیلر را با قسمت مجاور خود که در برگیرنده کرم آرایشی است ادغام کنید. کانسیلر را در ناحیه نزدیک چشم ها استفاده نکنید چرا که حساسیت ایجاد می کند.

پس از آن که استفاده از کانسیلر آرایشی در اطراف چشم ها به پایان رسید، در سایر قسمت ها سعی کنید کانسیلر را روی آکنه ها و لکه های پوستی قرار دهید؛ به طوری که کامل آنها را بپوشاند. سپس به آرامی آن را روی پوست مالش دهید تا جذب شود. در ابتدا باید یک لایه نازک از کانسیلر را روی صورت استفاده کنید؛ اگر لکه های پوستی یا جوش صورت شما بیش از اندازه دیده می ‌شود، با انگشتان خود، کانسیلر را روی پوست مخلوط کنید.
از آنجایی که آلودگی دست می‌تواند به لوازم آرایشی منتقل شود، بهتر است از یک برس یا قلم موی آرایشی تمیز برای این کار استفاده کنید. اگر تصمیم دارید از کانسیلر آرایشی به همراه پودر آرایشی صورت استفاده کنید، به خوبی آنها را مخلوط کنید تا در طول روز، ثابت و یکنواخت به نظر برسد.

 مرحله چهارم: استفاده از پودر آرایشی

زمانی که استفاده از کانسیلر آرایشی به پایان رسید و مطمئن شدید که نقاط تاریک و روشن، روی پوست شما ایجاد شده‌اند و همچنین لکه های پوستی به طور کامل پوشش داده شده اند، اکنون نوبت استفاده از پودر آرایشی است. یک پودر پایه آرایشی را با قلم مو بر روی تمام قسمت های صورت خود پخش کنید. این پودر آرایشی به شما کمک می کند لوازم آرایش صورت که استفاده کرده اید برای مدت زمان ۱۲ ساعت ثابت باقی بمانند. اگر از بهترین لوازم آرایش صورت استفاده کنید، می توانید مطمئن باشید که در طول روز، حتی در فعالیت های روزانه به راحتی پاک نمی شوند.

 مرحله پنجم: استفاده از کرم های آرایشی

کانسیلر آرایشی به شما کمک می کند صورت خود را یکنواخت کنید و سپس کرم های آرایشی را استفاده نمایید. اکنون زمان استفاده از کرم آرایشی است. برای داشتن چهره ای زیباتر و یک آرایش جذاب، کرم پایه را برروی کانسیلر استفاده کنید. کرم های پایه آرایشی به صورت مایع، پودری یا جامد موجود هستند. هر یک از این کرم ها در جایگاه خود مناسب اند؛ فقط کافیست رنگ مورد علاقه خود را متناسب با پوسته صورت انتخاب کنید.

برای اینکه کرم آرایشی جذاب تر به نظر آید باید از یک هایلایت نیز استفاده کنید. ترکیبی از لوازم آرایشی هایلایت کننده که معمولاً بخشی از صورت را برنزه نشان می‌دهند، برای این کار معرفی شده‌اند. هایلایت برنزه را در قسمت بینی، روی گونه ها و در محیط صورت استفاده کنید تا چهره شما کشیده و بی عیب و نقص دیده شود. اکنون می توانید تمام لوازم آرایشی صورت را از جمله مداد ابرو، رژ گونه، رژ لب و …  استفاده کنید و سپس شما پوستی صاف و یکدست دارید.

نکاتی که نباید در خرید کانسیلر آرایشی فراموش کنید

انواع زیادی از کانسیلر آرایشی در بازار وجود دارند. انتخاب یکی از آنها عملاً دشوار است و شما اگر برای اولین بار برای خرید اقدام کرده باشید، با تردید روبه رو هستید. با توجه به اینکه ممکن است انواع کانسیلر تقلبی در بازار وجود داشته باشد، خرید لوازم آرایشی مرغوب بسیار اهمیت دارد. زمانی که می خواهید کانسیلر بخرید، یک قسمت از آن را روی پوست دست خود بگذارید تا سطح تیره و روشن مشخص شود. برای فصل تابستان که هوا گرم است و پوست به سمت تیره تر شدن متمایل می‌گردد، کانسیلر آرایشی باید با رنگ تیره تر انتخاب شود، اما برای سایر فصل های سال، بهتر است رنگ های روشن را استفاده کنید.

یکی از مهمترین اشتباهاتی که معمولاً افراد در خرید کانسیلر آرایشی مرتکب می شوند، انتخاب رنگ کانسیلر بر اساس تیرگی های زیر چشم آنها است. اگر می خواهید یک ظاهر طبیعی داشته باشید، هرگز کانسیلر زیر چشم شما نباید با رنگ پوست آن قسمت مطابقت داشته باشد. با خرید کانسیلر و استفاده از آن، قرار است پوست این قسمت را روشن تر جلوه دهید، بنابراین باید سایه هایی را انتخاب کنید که پوسته تیره را روشن تر نشان می دهد.

برای حل چالش فوق پیشنهاد می کنیم نوعی از کانسیلر آرایشی را خریداری کنید که تقریباً دو شماره از پوست شما روشن تر باشد. سعی کنید کانسیلری را انتخاب کنید که به رنگ طبیعی پوست شما نزدیک تر باشد. اگر میان دو انتخاب تردید دارید، آن را روی پوست دست خود امتحان کنید. زمانی که کانسیلر را روی پوست دست می گذارید، اگر بتوانند رگ های پوستی را پنهان کنند، این کانسیلر برای پوشش دهی تیرگی های صورت شما مناسب است.

سخن پایانی

استفاده از کانسیلر آرایشی، آرایش کردن صورت به سبک حرفه ای ها را برای شما ممکن می سازد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند لکه های تیره رنگ روی پوست خود را هنگام آرایش کردن به طور کامل بپوشانند. این کار از طریق کرم‌های آرایشی به سختی امکانپذیر است. برای همین، لوازم آرایشی کانسیلر برای این منظور در رنگ های مختلف ارائه شده اند. اگر کانسیلر را در زیر پودر آرایشی و کرم پایه استفاده کنید، در اصطلاح زیرسازی مناسب را برای زیباتر شدن آرایش انجام داده‌اید. داشتن پوستی درخشان تر از طریق کانسیلر آرایشی امکان پذیر است.

برخی از انواع کانسیلر آرایشی برای اصلاح کردن رنگ صورت به کار می روند. برخی دیگر برای پوشش دادن جای زخم، آکنه یا جوش های پوستی مناسب هستند. اگر تجربه ای در خرید کانسیلر ندارید با آرایشگر خود مشورت کنید یا از فروشنده در این باره کمک بخواهید. برای ایجاد یک سایه زرد درخشان روی صورت بهتر است از کانسیلر زرد استفاده کنید.

هنگام استفاده از کانسیلر آرایشی از قلمو و برس آرایشی استفاده کنید؛ چرا که اگر با دست با کانسیلر روی صورت کار کنید ممکن است آلودگی های پوست دست شما به صورتتان منتقل شود. زیباترین آرایش صورت را با استفاده از بهترین لوازم آرایشی در اختیار خواهید داشت. اگر نسبت به خرید لوازم آرایشی حساسیت بیشتری دارید و ترجیح می دهید که تمام لوازم را داشته باشید، بهتر است که کیت آرایش صورت را خریداری کنید. در این باره از فروشنده کمک بگیرید.

منابع:

https://www.wikihow.com/Apply-Concealer

https://www.adorebeauty.com.au/make-up/concealer/guide/choosing-concealer

“آشنایی با محصولات کانسیلر آرایشی در داروخانه”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × پنج =

فهرست