برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

انواع پستانک

ایده ساخت پستانک از آن جا به فکر طراحان افتاد که مشاهده شد جنین انسان در شکم مادر نیز عادت به مکیدن انگشت خود دارد و طبق تحقیقات مکیدن، به نوزاد حس آرامش و امنیت القا می کند؛ همچنین نوزاد بامکیدن، به شناخت محیط پیرامون خود می پردازد. بخش تجهیزات پزشکی مجله نسخه اول در این مقاله به معرفی انواع پستانک می پردازد.
انواع پستانک

آنچه در این مقاله راجع به پستانک خواهیم خواند:

  • پستانک از چه ساخته شده است و کاربرد آن چیست؟
  • استفاده از پستانک چه موقع بسیار مفید است؟
  • انواع بهترین پستانک ها
  • خرید انواع پستانک

جنین در شکم مادر انگشتش را می مکد

بعضی نوزادان در شرایط خاص به ویژه زمانی که از والدین خود دور می شوند یا در جمعی ناآشنا قرار می گیرند به مکیدن انگشت خود می پردازند ، حتی مکیدن به خوابیدن و آرام گرفتن نوزاد نیز کمک می کند.

پستانک

پستانک از چه ساخته شده است و کاربرد آن چیست؟

پستانک در واقع سرپستانِ لاستیکی یا سیلیکونی است که برای مکیدن به نوزاد یا کودک خردسال داده می‌شود. در حالت استاندارد دارای یک سرپستان با سوراخی ریز برای تردد هوا، سپر دهان، و دسته است. سپر دهان و دسته آن به اندازه کافی بزرگ ساخته می‌شود تا از خطر خفگی یا بلعیدن آن توسط کودک جلوگیری شود.

این وسیله برای نوزادانی که بعد از هروعده کامل نوشیدن شیر ، قصد رها کردن پستان مادر یا شیشه شیر را ندارند وسیله مناسبی است؛ همچنین  می‌تواند برای نوزادان زودرس نیز کاربرد داشته باشد .

در صورتی که نوزاد با شیر مادر تغذیه می‌شود باید توجه داشت که تا هنگامی که نوزاد به خوبی یاد بگیرد که به پستان مادر بچسبد و آن را بمکد، نباید به او پستانک داد چراکه سر پستانک از پستان مادر باریک‌تر است و اگر نوزاد پیش از عادت به مکیدن پستان مادر ، پستانک بمکد،  دچار عدم مهارت او شده و مشوش خواهد شد.

مکیدن انگشت در نوزادان را می توان امری طبیعی در نظر گرفت؛ اما به طور نرمال، مکیدن انگشت باید بعد از 2تا4 سالگی ترک شود در غیر این صورت موجب آسیب به دندان و فک کودک خواهد شد.

استفاده از پستانک چه موقع بسیار مفید است؟

پستانک می تواند جایگزین مناسبی برای مکیدن انگشت توسط نوزاد باشد چراکه طبق تجربه و تحقیق پژوهشگران ، ترک دادن کودک از عادت پستانک خوردن، بسیار آسان تر از ترک عادت مکیدن انگشتان است.

این وسیله ساده به آرام کردن کودکان بی‌قرار و پاسخ به میل مکیدن آن‌ها کمک می‌کند؛ مکیدن پستانک، نوزاد را یاری می دهد تا دلدرد های نوزادی (قولنج نوزادی) را راحت تر تحمل کند؛

جالب است بدانید مکیدن پستانک می‌تواند از سندروم مرگ ناگهانی نوزادان جلوگیری کند به ویژه هنگام خواب.

این وسیبه بهداشتی می‌تواند به ایجاد حواس‌پرتی  خودخواسته(توسط والدین) در کودک کمک کند مثلا تا هنگام آماده شدن مادر برای شیر دادن یا هنگام تزریق واکسن و غیره .

همچنین استفاده از پستانک موجب کاهش ایجاد آلرژی و قوی تر شدن سیستم ایمنی نوزاد می‌گردد.

اما باید توجه داشت که پستانک حتما بعد از سیر شدن نوزاد به او داده شود تا باعث ایجاد سیری کاذب و محروم ماندن او از وعده غذاییش نگردد.

پستانک باید به طور مداوم شسته و یا جوشانده شود (مخصوصا برای نوزادان زیر 6ماه) تا عاری از هرگونه میکروب  و عامل بیماری زا باشد چرا که در صورت آلودگی می تواند باعث ایجاد عفونت در گوش (گوش میانی)  و سایر اندام های داخلی نوزاد شود.

انواع بهترین پستانک ها

بهترین پستانک، پستانکی است که با شکل و اندازه دهان نوزاد هماهنگ باشد و مانع رشد درست و قرار گیری منظم دندان های وی نشود، از متریال باکیفیت و سرپستانک منعطف ساخته شده باشد و قابل شست و شو و ضدعفونی باشد.

  •  ارتودنتیک

بهترین نوع پستانک ها، پستانک ارتودنیک است که با نوع طراحی ویژه خود از اصابت پستانک به دندان ها جلوگیری کرده و موجب خرابی یا کج شدن آن ها نمی شود.

پستانک ارتودنیک

انواع پستانک ارتودنیک

پستانک های ارتودنسی از نظر متریال ساخته شده به دو نوع تقسیم می شود:

  • سیلیکونی
  • لاتکسی

از نظر دوام،پستانک های سیلیکونی از پستانک های لاتکسی دوام و ماندگاری بیشتری دارند و البته هیچ گونه بو و مزه ای هم ندارند. در سطح این نوع از پستانک ها منفذهایی تعبیه شده است که به استریل کردن آنها کمک می کند.

پستانک های ارتودنسی عرضه شده در بازار اشکال مختلفی دارند که میتوان از آنها به موارد زیر اشاده کرد:

  • پستانک های ارتودنسی دایره ای شکل
  • پستانک های ارتودنسی بادامی شکل
  • پستانک های ارتودنسی معمولی

مخزن دار

بعضی پستانک ها داری محفظه کوچکی هستند که قابلیت نگهداری مقدار کمی مایع خوراکی مثل آب میوه، دارو و … را دارا است و با مکیدن سر سوراخ دار پستانک توسط نوزاد، مایع به دهان او منتقل می گردد. به این پستانک ها، پستانک غذاخوری نیز گفته می شود.

پستانک میوه خوری

پستانک هوشمند

امروزه برخی پستانک ها می توانند هنگام مکیدن نوزاد، دمای بدن و برخی علایم حیاتی دیگر وی  را پس از دریافت و پردازش بر روی مانیتور کوچک خود یا در صورت اتصال به گوشی موبایل، بر روی آن نمایش دهند.

پستانک هوشمند

پستانک های امروزی در طرح ها، اندازه ها و رنگ های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند حتی برخی از آن ها دارای مواد درخشنده در تاریکی در ساختار بدنه و دسته خود هستند که با نام پستانک های شب تاب شناخته می شوند و علاوه بر زیبایی، می توان آن ها را به راحتی در محیط تاریک پیدا کرد.

خرید انواع پستانک

انواع پستانک را می توان از سیسمونی فروشی ها و داروخانه ها خریداری نمود ولی امروزه با شیوع سویه های ویروس کرونا و آنفولانزا و کمتر شدن خریدهای حضوری، تهیه کالاهای بهداشتی از جمله وسایل بهداشتی کودکان نیز به صورت اینترنتی امکان پذیر گردیده است.

داروخانه آنلاین نسخه اول انواع متداول پستانک های ساده، ارتودنیک و مخزن دار را برای فرزندان دلبند شما ارائه می نماید.

خرید پستانک

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

شماره تلفن شما منتشر نخواهد شد. ما از این طریق شما رو به محض دریافت پاسخ مطلع می‌کنیم.
بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتواهای مربوط به این مقاله

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

انواع روش‌های سریع جوانسازی پوست صورت: کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت رخ داده است. از جمله می‌توان به روش‌هایی مانند کربوکسی تراپی، پروفایلو و مزونیدلینگ اشاره کرد. این روش‌ها با تحریک سلول‌های پوست و القای تولید کلاژن و الاستین، باعث کاهش چین و چروک‌های ظریف، بهبود تراکم و ارتجاع پوست می‌شوند. عوارض آن‌ها معمولاً خفیف و گذرا است. قبل از انتخاب هر یک از این روش‌ها، توصیه می‌شود با متخصص پوست مشورت کنید تا با در نظر گرفتن وضعیت پوستتان، مناسب‌ترین روش جوان‌سازی برایتان پیشنهاد شود. در این مقاله، به معرفی جامع و کامل نوآورانه‌ترین روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست صورت می‌پردازیم و مزایا و نحوه انجام آنها را معرفی بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب
کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست

پوست به عنوان یک لایه محافظ بدن، نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای است تا سلامت و جوانی خود را حفظ کند. امروزه استفاده از درمان‌ها و فرآورده‌های گیاهی و طبیعی به دلیل کم عارضه بودن، بسیار محبوب شده است. گیاهانی مانند گل محمدی، آلوئه‌ورا و رزماری حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی هستند که با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد، از پوست در برابر پیری زودرس محافظت می‌کنند. همچنین این گیاهان سبب تحریک تولید کلاژن و الاستین شده و با بهبود ساختار پوست، برای درمان چین و چروک‌ها مفیدند. در این مقاله به معرفی کاربرد انواع گیاهان دارویی برای جوانسازی پوست می‌پردازیم.

ادامه مطلب
برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

برای جوانسازی پوست چه کنیم؟ سلول‌های بنیادی یا PRP

جوان‌سازی پوست، فرایندی چند مرحله‌ای برای بازگرداندن رطوبت، ارتجاع و درخشندگی به پوست است. در ابتدا باید لایه‌های سطحی و آسیب‌دیده پوست برطرف شود تا لایه‌های تازه و سالم ظاهر گردند. امروزه روش‌های متنوع غیرجراحی و جراحی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد. یکی از کلیدی‌ترین مراحل جوان‌سازی پوست، برطرف کردن لایه‌های مرده و آسیب‌دیده پوستی است تا لایه‌های تازه و سالم جایگزین شوند. در این مقاله به بررسی دستگاه‌های جواسازی پوست پیشرفته و خانگی، جوانسازی پوست با سلول‌های بنیادی و تزریق خون می‌پردازیم.

ادامه مطلب
جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوانسازی پوست با روش‌های خانگی: ماسک خانگی، یخ درمانی

جوان‌سازی طبیعی پوست در منزل با استفاده از مواد غذایی و روش‌هایی ساده، گزینه‌ای مقرون به صرفه و در دسترس برای همگان است. ماسک‌هایی از میوه‌ها و سبزی‌ها با خاصیت آنتی‌اکسیدانی، پوست مرده و آلودگی‌ها را از بین برده و پوست را تمیز و روشن می‌کنند. همچنین یخ‌درمانی با ماساژ یخ بر روی پوست، گردش خون را بهبود داده و باعث افزایش اکسیژن‌رسانی به سلول‌های پوستی شده که نتیجه آن پوستی شاداب، نرم و جوان است. این روش‌های ساده و خانگی می‌توانند با استمرار، به نرمی، جوانی و زیبایی پوست شما افزوده شوند.

ادامه مطلب
سبد خرید