preloader

برای خرید کالا های سلامت در جشنواره زمستانه نسخه اول شرکت کنید.

آشنایی با فرآورده‌های طبیعی درمان بی اشتهایی و مقایسه آنها

‏”نسخه اول” در این مقاله به شما کمک می‌کند که با به دست آوردن اطلاعات درباره فرآورده‌های طبیعی درمان بی‌اشتهایی، با مقایسه داروهای گیاهی موجود در بازار از لحاظ گیاهان به کار رفته و خواص آنها در درمان بی اشتهایی، انتخاب آگاهانه‌ای برای کاهش این ناخوشی داشته باشید.‏
درمان بی اشتهایی

جدیدترین مقالات

امروزه فرآورده‌های طبیعی متعددی برای درمان بی اشتهایی در بازار دارویی کشور وجود دارد. این محصولات به دلیل اینکه کاملا از طبیعت به دست می‌آیند، اثربخشی بیشتر و عوارض جانبی کمتر دارند، مورد استقبال فراوان قرار گرفته‌اند. با این حال انتخاب یک محصول مناسب از میان داروهای مختلفی که وجود دارد، موضوعی است که موجب سردرگمی افراد می‌شود.

اینکه چه فرآورده‌های طبیعی درمان بی اشتهایی موجود است؟ چه ترکیباتی دارد و استفاده از آن تا چه اندازه می‌تواند در رفع این مشکل موثر باشد؟ موضوعی است که ما در این مقاله به آن پرداخته‌ایم، تا با مقایسه تعدادی از فرآورده‌های طبیعی درمان بی اشتهایی، به شما در انتخاب آگاهانه مناسب‌ترین محصول کمک کنیم و اطلاعات مفیدی در مورد این محصولات در اختیار شما قرار دهیم، با ما همراه باشید.

 

فرآورده‌های طبیعی درمان بی اشتهایی

1- پودر گیاهی جنرال تونیک دینه

داروی گیاهی جنرال تونیک از پودر ميوه‌ها و گیاهان دارویی مختلف مانند کاسنی، شنبلیله، هویج وحشی، نخود و جو جوانه زده تهیه می‌شود. این محصول گیاهی یک فرآورده طبیعی مناسب برای افزایش اشتها، کمک به زیاد شدن وزن عضله‌ها و تقویت عمومی بدن است. این محصول به دلیل ترکیبات کاملاً گیاهی و فرم پودری برای درمان بی اشتهایی کودکان مناسب است.

 • همه گروه‌های سنی شامل کودکان، سالمندان، زنان شیرده، ورزشکاران و حتی بیماران در دوره نقاهت، می‌توانند از این محصول استفاده کنند.
 • کاسنی، جو و شنبلیله موجود در پودر جنرال تونیک علاوه بر افزایش اشتها، به هضم بهتر غذا و رفع سوء هاضمه کمک می‌کنند.
 • به دلیل نخود و جو جوانه زده، موجب تقويت عمومی بدن و افزایش نيرو می‌شود، بدون آنكه زيان‌های مصرف مکمل‌های سنتتيک را داشته باشد.
 • شنبیله موجود در این فرآورده در کاهش قند خون موثر است.

 

درمان بی اشتهایی با فرآورده های طبیعی

 

2- قرص شیکوردین دینه

قرص شیکوردین حاوی عصاره ریشه کاسنی، گیاه رازیانه و دانه شنبلیله است. این محصول نسبت به دیگر محصولات این مقاله، علاوه بر افزایش اشتها، در چاقی موضعی از جمله چاق شدن صورت موثر است. رازیانه و کاسنی موجود در آن مواد لازم برای چاق شدن صورت را در اختیار شما می‌گذارد و در آب‌رسانی به بافت پوست و پر شدن صورت تاثیر دارد.

 • در درمان بی اشتهایی ناشی از برخی بیماری‌ها، اضطراب و استرس و عمل‌های جراحی سنگین موثر است و سبب بازیابی قوای از دست رفته بدن می‌شود.
 • کاسنی، رازیانه و شنبیله موجود در آن در رفع اختلالات گوارشی مختلف مانند نفخ و سوء هاضمه موثر هستند.
 • به دلیل شکل قرصی این محصول، برای کودکان و خردسالان بهتر است به جای قرص گیاهی شیکوریدین از مکمل غذایی جنرال تونیک دینه که به شکل پودر است، استفاده شود.

 

درمان بی اشتهایی با فرآورده های طبیعی

 

3- شربت موکوزیفت به دانه باران

شربت موکوزیفت‏ از عصاره دانه زنیان رومی تهیه می‌شود. این شربت به خصوص در رفع بی اشتهایی ناشی از بیماری کرونا موثر است. برتری ویژه این محصول نسبت به دیگر فرآورده‌های طبیعی درمان بی اشتهایی مطرح شده، کاهش علائم عفونت‌های تنفسی ویروسی، سرفه، خستگی و کاهش زمان بستری بیمار است.

 • از خواص زنیان تقویت معده و معالجه سوء هاضمه‌های ناشی از ضعف و کمی نیرو است که به جذب بهتر و موثرتر مواد غذایی کمک می‌کند.
 • مصرف زنیان برای درمان عملکرد نامناسب کبد و کلیه مفید است.
 • زنیان به تنظیم سوخت و ساز بدن کمک می‌کند.
 • تیمول موجود در دانه‌های زنیان دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتریایی و ضد قارچی است که می‌تواند در رفع گرفتگی و سرماخوردگی نیز مفید باشد.

 

درمان بی اشتهایی

 

4- شربت اشتها آور باریج اسانس

این شربت حاوی آب انار، افشرده نعناع و عسل است. به دلیل دارا بودن آب انار باعث افزایش اشتها به ویژه در ‏کودکان می‌شود. مهم‌ترین مزیت شربت اشتها آور باریج اسانس، استفاده از عسل در ساخت آن است. عسل با برطرف کردن کمبودهای غذایی فرد بیمار، باعث افزایش اشتهای او می‌شود.

 • آب انار و عصاره نعناع موجود در این فرآورده موجب تقویت دستگاه گوارش، رفع حالت تهوع، کمک به دفع سموم بدن و تصفیه خون ‏می‌شود‎.‎
 • از خواص انار در طب سنتی تقویت اشتهای کودکان است. انار علاوه بر آنکه موجب افزایش اشتها و متعاقب آن افزایش وزن در بیماران می‌شود، به کنترل صداهای شکم که یکی از علائم نفخ شکم است نیز می‌پردازد و از بروز نفخ که از علل بی اشتهایی است، پیشگیری می‌کند.
 • آب انار با باکتری‌هایی که موجب ایجاد اسهال می‌شوند مبارزه می‌کند و در درمان یبوست نیز مؤثر است.
 • چنانچه شخصی به دلیل کمبود آن دسته از ویتامین‌ها و مواد معدنی موثر روی اشتها دچار کم اشتهایی شده باشد، عسل به رفع آن کمک می‌کند.
 • نعناع می‌تواند باعث تسکین اضطراب شود و همین کاهش اضطراب می‌تواند به اشتهاآوری کمک زیادی کند.

 

فرآورده های طبیعی

 

5- قرص میلک تیستل شاری

این فرآورده حاوی عصاره گیاه خارمریم است. به درمان بی اشتهایی کمک می‌کند. همچنین به دلیل ترکیبات موجود در گیاه خارمریم در درمان اختلالات کبدی و مشکلات کیسه صفرا موثر است. توجه داشته باشید از آنجایی که استفاده از خار مریم ممکن است سبب کاهش قند خون شود، بنابراین افراد مبتلا به ‏دیابت باید این فرآورده را با احتیاط و تنها تحت نظارت پزشک استفاده کنند.‏

 • این محصول در کاهش چربی و قند خون نیز موثر است.
 • گیاه خارمریم به درمان نفخ و سوء هاضمه و سندروم روده ملتهب که عوامل اصلی کم اشتهایی است، کمک می‌کند.
 • مصرف این فرآورده با بهبود عملکرد کبد و کنترل قند خون می‌تواند در افزایش یا کاهش وزن سالم موثر واقع شود.

 

درمان بی اشتهایی با فرآورده های طبیعی

 

6- شربت سیمو اپتا سیمرغ دارو عطار

این شربت ترکیبی از گیاهان دارویی مختلف مانند زردچوبه، آکاسیا، کاسنی، اسپرولینا، علف چشمه، زنجبیل و شنبلیله، ویتامین‌های ث و ب است. این فرآورده یک محصول کامل برای درمان بی اشتهایی خصوصا برای کودکان است. ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در آن به افزیش رشد و وزن کودک کمک می‌کنند.

 • زردچوبه، بـا تـاثير در تحريک و توليد صفرا و در نتيجه کمک به هضم بهتر چربـی‌هـا، موجـب هضم بهتر غذا و در نتیجه بهبود اشتها می‌شود.
 • گیاه آکاسیا موجود در این فرآورده، موجب بالا رفتن سطح باکتری‌های تولید کننده اسید لاکتیک یعنی بیفیدو باکتری‌ها و لاکتو باکتری‌ها در دستگاه گوارش می‌شود.
 • جلبک اسپرولینا با اثرگذاری در بالا بردن سنتز آنزیم‌ها، به فرایند هضم غذا کمک می‌کند.
 • استفاده از علف چشمه در این این فرآورده باعث رفع نفخ، هضم بهتر غذا و در نتیجه افزایش اشتها می‌شود.
 • زنجبیل موجود در این محصول با رفع اختلالات گوارشی، کاهش اضطراب و استرس درونی، به تحریک اشتها کمک می‌کند.

 

فرآورده های طبیعی

 

7- پودر خوراکی زورفارم زولنگ رسپینا

پودر زورفام حاوی دانه شنبلیله، ریزوم زنجبیل و مان ترنجبین است. این فرآورده اشتها آور است و به افزایش وزن کمک می‌کند. این محصول به ویژه برای افزایش توده عضلانی و قدرت بدنی بخصوص در ورزشکاران و علاقه مندان به پرورش اندام کاربرد دارد.

 • دانه شنبلیله به واسطه داشتن اسید آمینه رشد عضلانی را تحریک می‌کند.
 • ترکیبات موجود در این محصول باعث بهبود اختلالات گوارشی که از علل بی اشتهایی است، موثر هستند.

 

پودر خوراکی زورفام

8- قطره خوراکی ترخون باریج

قطره خوراکی ترخون باریج حاوی اسانس برگ ترخون است. این فرآورده اثر اشتها آور دارد و برای افرادی که از مشکل کمبود اشتها رنج می‌برند و به سایر گیاهان دارویی حساسیت دارند، یک گزینه کاملاً مناسب محسوب می‌شود.

 • گیاه ترخون به دلیل تحریک شیره‌های گوارشی معده، باعث افزایش اشتها می‌شود.
 • اسانس ترخون به بهبود مشکلات گوارش، درمان سکسکه، رفع سوء هاضمه، نفخ و تهوع کمک می‌کند.

 

سخن پایانی

اگر شما نیز به دنبال روش‌های ایده آل برای از بین بردن بی اشتهایی خود هستید توصیه می‌کنیم که فرآورده‌های طبیعی درمان بی اشتهایی را در اولویت قرار دهید. اگر با استفاده از این ترکیبات هیچ نتیجه‌ای حاصل نشود، حداقل می‌توانید اطمینان داشته باشید که خطری با استفاده از این فرآورده‌ها شما را تهدید نمی‌کند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مقاله “علل، علائم و نحوه درمان بی اشتهایی با داروهای گیاهی” را پیشنهاد می‌کنیم.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محتواهای مربوط به این مقاله

خمیر دندان ضد حساسیت

خمیر دندان ضد حساسیت

۳۰ درصد از افراد بزرگسال بر اثر عوامل مختلف دارای دندان‌های حساس هستند. دندان حساس در تمام مواقع به ویژه زمان غذا خوردن و مسواک زدن،‌ بسیار آزار دهنده و اذیت کننده می‌باشد. عوامل متفاوتی بر ایجاد و تشدید آن موثرند که در این مقاله به آن‌ها پرداخته شده است. همچنین راه حل رفع این مشکل به سادگی و با کمترین میزان زمان و هزینه در این مطلب آمده است. خمیر دندان‌های ضد حساسیت با فرمولاسیون تخصصی به منظور رفع همین مشکل در داروخانه‌ها توزیع شده تا به دست مصرف کنندگان برسد. در این نوشته تعدادی از خمیر دندان‌های ضد حساسیت را با ویژگی و مزایا و معایب نقد و بررسی کرده‌ایم تا شما را در رسیدن به انتخاب صحیح یاری کنیم.

ادامه مطلب
مقایسه انواع مکمل های تغذیه ای برای دوران بارداری

مقایسه انواع مکمل های تغذیه ای برای دوران بارداری

انتخاب یک مکمل مناسب در دوران بارداری و پیش از آن علاوه بر تامین مواد مغذی برای مادر و جنین در این دوران در آماده سازی بدن مادر برای تولید مثل در دوران پیش از بارداری نیز اهمیت دارد. مکمل بارداری مناسب، باید تمامی نیاز های تغذیه ای در دوران بارداری را تامین نماید. به طور معمول مقادیر مورد نیاز ویتامین ها و مواد معدنی در دوران بارداری و پیش از آن (جهت آماده سازی بدن مادر برای بارداری) مشابه هستند. تنها در رابطه با برخی مواد مغذی مانند: فولیک اسید و آهن، میزان مورد نیاز در طول بارداری کمی بیشتر از سنین باروری می باشد. به طور کلی مصرف مکمل های بارداری در مادران باردار برای اطمینان از سلامت مادر و جنین و تجربه یک بارداری سالم و موفق موثر است. در این نوشته از مجله سلامت داروخانه آنلاین نسخه اول با انواع مکمل های بارداری آشنا می شوید.

ادامه مطلب
آشنایی با فرآورده‌های طبیعی درمان بی اشتهایی و مقایسه آنها

آشنایی با فرآورده‌های طبیعی درمان بی اشتهایی و مقایسه آنها

‏”نسخه اول” در این مقاله به شما کمک می‌کند که با به دست آوردن اطلاعات درباره فرآورده‌های طبیعی درمان بی‌اشتهایی، با مقایسه داروهای گیاهی موجود در بازار از لحاظ گیاهان به کار رفته و خواص آنها در درمان بی اشتهایی، انتخاب آگاهانه‌ای برای کاهش این ناخوشی داشته باشید.‏

ادامه مطلب
علل، علائم و نحوه درمان بی اشتهایی با داروهای گیاهی

علل، علائم و نحوه درمان بی اشتهایی با داروهای گیاهی

بی اشتهایی مشکلی است که با سایر بیماری‌ها ارتباط نزدیک دارد. اختلالات گوارشی، بیماری‌های تیروئید، افسردگی، اضطراب و ‏مصرف بعضی داروها از مهم‌ترین علل بی اشتهایی هستند. برخی علائم بی اشتهایی شامل کاهش شدید وزن، خستگی، ‏رنگ‌پریدگی، خشکی پوست، ریزش موها و افسردگی می‌شود. یکی از راهکاهاری درمان این مشکل استفاده از گیاهان دارویی مختلف مانند کنگر فرنگی، کاسنی، آویشن، شنبلیله، رازیانه، هویج وحشی، ‏جو، خارمریم و نخود است. امروزه فرآورده‌های طبیعی درمان بی اشتهایی یکی از پرطرفدارترین راه‌های رفع این مشکل است. ‏

ادامه مطلب
سبد خرید

پاسخ سوال خود را در گزینه های زیر جستجو کنید